گرماسازه شرق

لطفا صبر کنید...

جزئیات سیستم گرمایش تابشی لوله‌ ای چیست؟

سیستم گرمایش تابشی لوله‌ ای چیست؟

سیستم گرمایش تابشی لوله‌ ای چیست؟

 

سیستم گرمایش تابشی لوله‌ ای به ‌عنوان دستگاه‌های گرمایش مادون‌ قرمز با گاز طبقه‌بندی می‌شوند و در گروه سیستم‌های گرمایش غیرمتمرکز قرار می‌گیرند. برخلاف سیستم‌های گرمایش مرکزی، ویژگی آنها این است که گرمای آنها در محل دقیق مورد نیاز در مقابل منفعل در فضا تولید می‌شود و افزونگی ایجاد می‌کند. در صورتی ‌که یک بخاری لوله‌ای در تأسیساتی خراب شود، بسیاری دیگر هنوز در حال کار هستند. کولر آکسیال نیز نمونه دیگری از تجهیزات مهم تأسیساتی است.

طیف گسترده‌ای از انواع گرمایش الکتریکی وجود دارد و انتخاب نوع مناسب برای نیازهای شما بسیار مهم است تا بتوانید تا حد امکان راحت باشید و در هزینه‌های جاری غیر ضروری هزینه نکنید. بخاری لوله‌ ای، فن، جابه‌جایی یا هالوژن، بخاری‌های برقی وجود دارد که بیشتر نیازها را برآورده می‌کند. استفاده از انواع خاصی از بخاری‌های برقی در مقایسه با گرمایش مرکزی می‌تواند گران باشد، بنابراین هنگام تجزیه‌ و تحلیل انتخاب‌ها باید مراقبت کرد.

 

بخاری‌های لوله‌ ای

این بخاری‌های گرمایش تابشی لوله‌ ای به دلیل هزینه‌های بسیار کم برای گرم‌ کردن طولانی‌ مدت یک منطقه مناسب هستند. گرماتاب‌ها معمولاً در خروجی‌های قدرت 60 تا 360 وات در دسترس هستند. گرماتاب‌ لوله‌ ای در فضاهایی مانند سرپوشیده محبوب هستند تا گرمای کم‌ هزینه و محافظت در برابر سرما را ایجاد کنند. شما می توانید انواع گرماتاب های لوله ای را در گرماسازه شرق مورد بررسی قرار دهید.

 

 خرید سیستم گرمایش تابشی لوله ای از گرماسازه شرق

 

آنها را می‌توان به پریز برق معمولی متصل کرد یا مستقیماً به منبع تغذیه متصل کرد و با انواع مختلفی از کنترل‌ های ترموستاتیک و سیستم‌ های تایمر در دسترس است تا به نحو احسن و مقرون‌ به‌ صرفه فضا را گرم کند.

هیترهای لوله‌ ای به دلیل ابعاد جمع‌ و جور (اغلب در اندازه‌های مختلف از 1 تا 6 فوت در دسترس هستند) نسبت به انواع دیگر هیترهای برقی مانند مثلاً شوفاژ روغنی فضای کمتری را اشغال می‌کنند. اگر بیش از یک مورد استفاده قرار گیرد، می‌توان آنها را در براکت‌های مخصوص طراحی کرد. 

 

بخاری‌های گرمایش تابشی لوله‌ای

 

بخاری‌های گرمایش تابشی لوله‌ ای به دلیل هزینه‌های کم برای گرم‌ کردن طولانی‌ مدت یک منطقه مناسب هستند.

 

سیستم گرمایش تابشی لوله‌ ای چگونه کار می‌کند؟

انرژی مادون‌ قرمز (گرمای) خورشید بر سطح زمین اثر برجا گذاشته و دمای سطح زمین را بیشتر می‌کند. زمین با گرم‌ شدن سطح، این گرما را در فرآیند همرفت به منطقه اطراف آزاد می‌کند. سیستم گرمایش تابشی لوله‌ ای به همان شیوه عمل می‌کنند، گرما مستقیماً به افراد، اجسام و سطوح منتقل می‌شود که سپس گرما را از طریق همرفت به هوای اطراف آزاد می‌کنند.

سیستم گرمایش تابشی لوله‌ ای انرژی مادون ‌قرمز را برای تأمین گرما تولید می‌کند. انرژی مادون‌ قرمز شبیه نور مرئی، امواج رادیویی و اشعه ایکس است، با سرعت نور به ‌عنوان انرژی حرکت می‌کند و فقط در تماس مستقیم با سطوح جامد به گرما بازسازی می‌شود. گرمایش مادون ‌قرمز در گرم ‌کردن افراد بدون نیاز به گرم‌ کردن هوای محیط بسیار مؤثر است و به این دلیل است که تحت تأثیراتی مانند دمای هوا، باد یا رطوبت قرار نمی‌گیرد و می‌تواند به‌راحتی به جسم هدایت شود.

انتخاب‌ پذیری تبدیل مادون‌ قرمز به گرما تا حد زیادی برای گرمایش راحت و پردازش صنعتی مفید است زیرا فقط مقدار واقعی گرمای مورد نیاز برای تولید است و به ‌راحتی به محل دقیق هدایت می‌شود. سایر روش‌ های گرمایش متکی به افزایش دمای حجم زیاد هوا به ‌منظور افزایش دمای محیط اتاق است. با گرم ‌شدن، هوا تا سقف بالا می‌رود و صدها فوت مکعب فضای بلااستفاده را قبل از گرم‌ کردن کف، سطوح و افراد داخل فضا گرم می‌کند.

 

خرید کولر آکسیال از گرماسازه شرق

 

گرمایش لوله تابشی جت هیتر به شما امکان می‌دهد مناطق مورد نظر خود را مستقیماً گرم کنید. شما می‌توانید با استفاده از BTU کمتر، دمای مورد نیاز خود را به دست آورید. در حالی‌ که از سوخت کمتری استفاده می‌کنید و در عین‌ حال اطمینان حاصل می‌کنید که هزینه‌ های سوختی شما در جایی که بیشترین نیاز را دارند، گرم می‌کند. کولر آکسیال می‌تواند به ‌عنوان مکمل این تجهیزات کار کند.

 

گرمایش لوله تابشی جت هیتر

 

 

آیا بخاری‌ های تابشی اجسام را در یک فضا یا هوا گرم می‌کنند؟

پاسخ این است که جت هیترها هر دو را انجام می‌دهند! این تصور غلط رایج است که بخاری‌ های تابشی هوای ساختمان را گرم نمی‌کنند. در حالی ‌که درست است که هوا به ‌عنوان واسطه‌ای برای انتقال گرما استفاده نمی‌شود، در حقیقت وقتی از بخاری‌ های تابشی استفاده می‌شود هوا گرم می‌شود. مه پاش می‌تواند عنصر مهمی به‌ عنوان راهکار دیگر به شمار رود.

هنگامی که جرم در یک ساختمان (کف، دیوارها، اجسام) پس از جذب مستقیم انرژی مادون‌ قرمز گرم می‌شود، بخشی از این انرژی گرمایی از طریق همرفت به هوا منتقل می‌شود. به یاد داشته باشید، بخاری‌ های تابشی بیشتر توسط ترموستات کنترل می‌شوند و ترموستات‌ها دمای هوا را اندازه‌گیری می‌کنند، نه دمای اجسام یک اتاق! مه پاش به‌ خوبی می‌تواند دمای هوا را متعادل کند.

 

چه نوع بخاری‌ های تابشی وجود دارد و چه تفاوت‌ هایی با هم دارند؟

سیستم گرمایش تابشی لوله‌ ای بر اساس میزان گرم ‌شدن امیتر تابشی (مبدل حرارتی) به دو دسته تقسیم می‌شوند. بخاری‌ های تابشی با شدت کم، مانند بخاری لوله، دمای امیتر را بین 600-1100F (315-590C) اجرا می‌کنند و هنگام کار هیچ نور مرئی از خود ساطع نمی‌کنند.

بخاری‌ های تابشی با شدت بالا بسیار گرم‌تر، بین 1500-1800F (815-1000C) کار می‌کنند و از این واقعیت که چراغ ساطع‌کننده هنگام کار قرمز روشن می‌درخشد، به ‌راحتی متأثر می‌شوند. هیترهای تابشی با شدت بالا و پایین مزایای خود را دارند و هر کدام در شرایط مختلف عملکرد برتر را ارائه می‌دهند.

 

این مقالات را از دست ندهید : هیتر تابشی گرماتاب

 

چرا سیستم گرمایش تابشی از سایر روش‌ های گرمایش کارآمدتر است؟

دلیل اصلی این است که گرما به اشیاء و افراد در مکان مورد نیاز هدایت می‌شود و مانند سایر روش‌ ها به سقف نمی‌رسد. تقریباً هیچ‌ گونه انرژی بین سطح تابشی و ناحیه مورد نظر از بین نمی‌رود زیرا هوا جذب‌کننده ضعیفی از انرژی مادون‌قرمز است.

علاوه بر این، گرماتاب لوله‌ ای بازیابی سریع گرما را از باز و بسته‌ شدن درها فراهم می‌کند. از آنجایی ‌که سطوح ساختمان (یعنی کف) گرم هستند، پس از باز شدن درهای سقفی، دما سریع‌تر بازیابی می‌شود. از آنجا که گرما در کف ایجاد می‌شود، دمای سقف کمتر است و از دست‌ دادن حرارت از طریق سقف را کاهش می‌دهد. مزایای گرماتاب لوله‌ ای فراوان است و بسته به کاربرد متفاوت است.

 

این مقالات را از دست ندهید :  مزایای گرماتاب

 

نتیجه گیری

هنگامی که بخاری‌ های معمولی هوای گرم با بخاری مادون ‌قرمز جایگزین می‌شوند، دستیابی به صرفه‌ جویی در مصرف سوخت 30 تا 50 درصد متداول است. کمیته بین‌المللی سوخت و انرژی ایالت نیویورک ادعا می‌کند که از زمان تغییر به سیستم گرمایش تابشی لوله‌ ای، 50 درصد صرفه‌ جویی در سوخت انجام شده است. صرفه‌ جویی در سوخت بیش از 50 غیرمعمول نیست.

بسیاری از تأمین‌کنندگان انرژی و استفاده‌کنندگان محلی مزایای صرفه‌جویی در سوخت استفاده از بخاری‌ های تابشی برای گرم‌ کردن فضاهای تجاری، صنعتی و کشاورزی را تشخیص داده‌اند. خدمات جانبی مانند Enbridge ،Union Gas و Gaz Metro همگی جایگزین روش‌ های کم ‌بازده حرارت با تجهیزات گرمایش تابشی، تخفیف مداوم بهره‌وری انرژی را ارائه می‌دهند. شرکت گرماسازه شرق تولیدکننده انواع گرماتاب لوله ای می باشد.