گرماسازه شرق

لطفا صبر کنید...

جزئیات خرید گرماتاب گازی

خرید گرماتاب گازی

خرید گرماتاب گازی

یکی از وسیله‌هایی که اخیرا مورد استفاده قرار می‌گیرند، سیستم ‌های گرمایشی و تابشی هستند که به اصطلاح گرماتاب نیز نامیده می‌شوند. مطمئنا شما نیز نمونه این گرماتاب‌ها را در محیط‌های مختلف دیده‌اید، به خصوص که استفاده از مدل‌های گازی آن بسیار متداول شده است. در این مقاله قصد داریم تا بررسی این محصول بپردازیم؛ پس اگر قصد خرید گرماتاب گازی را دارید این مطلب را دنبال کنید.

آشنایی با گرماتاب گازی

گرماتاب گازی که ممکن است با نام بخاری سقفی صنعتی یا گرماتاب صنعتی نیز شناخته شود، از جمله جدیدترین و پیشرفته‌ترین سیستم‌های گرمایی است که امروزه در مدل‌های مختلف و با کاربردهای گوناگون ساخته شده و مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 

بیشتر بخوانید :  کاربرد هیتر و بخاری سقفی گرماتاب در سالن های صنعتی

 

عملکرد این وسیله مشابه خورشید بوده و با استفاده از امواج مادون قرمز، گرمای مورد نیاز محیط را فراهم می‌کند. ابن محصول به صورت گسترده در محیط‌های صنعتی و کارگاهی مورد استفاده قرار می‌گیرد. گاز مورد نیاز در داخل مشعل دستگاه با هوا ترکیب شده و پس از سوختن، گرما تولید می‌کند. استفاده از این دستگاه در محیط‌هایی که دارای محدودیت فضا است بسیار متداول است؛ چرا که به سقف نصب شده و فضایی را اشغال نمی‌کند.

 

سیستم گرمایشی در گلخانه

نمونه گرماتاب گازی در گلخانه

 

اجزای اصلی گرماتاب گازی

پیش از خرید گرماتاب گازی بهتر است تا آشنایی مختصری با اجزای مختلف آن پیدا کرده تا بتوانیم با دید بهتری محصول مورد نظر خود را خریداری کنیم. به صورت کلی گرماتاب گازی شامل بخش‌های زیر است:

 

1. مشعل

مشعل مورد استفاده در این دستگاه از نوع به خصوصی است که سوخت مورد نیاز خود را از گاز شهری تامین کرده و مقداری از آن را با هوا مخلوط کرده و با ایجاد جرقه، شعله مورد نظر را تولید می‌کند تا از طریق آن گرمای مورد نیاز تامین شود. شعله پس از ایجاد، در طول لوله محصول گسترش پیدا کرده و باعث گرم شدن کل محصول می‌شود. مشعل گرماتاب گازی به انواع سیستم‌های ایمنی مانند شیر برقی گازی مجهز است و استفاده از آن با رعایت نکات ایمنی صورت می‌گیرد.

 

مشعل گرماتاب

نمونه مشعل گازی در کنار گرماتاب

2. رفلکتور

رفلکتور یا منعکس کننده بخشی از گرماتاب است که مسئولیت بازگرداندن و بازتابش امواج مادون قرمز را بر عهده دارد. جنس این بخش معمولا از فولاد ضد زنگ، آلومینیوم یا استیل است.

3. لوله انتقال حرارت

برای اینکه گرمای تولید شده در گرماتاب در کل محصول مورد نظر انتشار یابد و بتواند محدوده مورد نظر را به درستی گرم کند، از لوله‌های انتقال حرارت در محصول استفاده می‌شود.

 نمونه لوله گرماتاب

لوله‌های انتقال حرارت گرماتاب

 

4. فن الکتریکی

فن الکتریکی این دستگاه یکی از مهم‌ترین اجزای آن است که اگر قصد خرید این دستگاه را دارید بیش از سایر اجزا، به این مورد توجه داشته باشید. وظیفه اصلی این فن هدایت گرما در طول لوله‌های انتقال حرارت و گسترش گرما به وسیله این عمل است. این فن‌ها معمولا در دو نوع دمنده و مکنده تولید شده و مورد استفاده قرار می‌گیرند.

 

نکات مهم جهت خرید گرماتاب گازی

اگر شما نیز جز آن دسته افراد هستید که قصد خرید گرماتاب گازی را دارید، بهتر است تا به مجموعه نکاتی در این زمینه توجه داشته باشید تا بتوانید انتخاب بهتری انجام دهید. در ادامه این نکات را عنوان می‌کنیم.

1. انتخاب گرماتاب با توجه به سوخت مورد استفاده

 

گرماتاب‌ها در انواع مختلفی، با توجه به نوع سوخت مورد استفاده در آن‌ها دسته‌بندی می‌شوند. برای مثال به گرماتاب برقی، گرماتاب گازی و گرماتاب پروپان نمونه‌ای از این موارد هستند. اگر قصد استفاده از گرماتاب در محیط‌های بزرگ و فضای باز را دارید، ما به شما گرماتاب گازی را پیشنهاد می‌کنیم. اما قبل از تهیه آن، از در دسترس بودن شیر گاز در محیط مورد نظرتان مطمئن شوید.

2. توان حرارتی گرماتاب

گرماتاب‌ها در اندازه‌ها و توان‌های حرارتی متنوع و مختلفی تولید شده و مورد استفاده قرار می‌گیرند. با توجه به مساحت مورد نظرتان و ساعات استفاده از گرماتاب، محصولی را انتخاب کنید که بتواند پاسخگوی نیاز شما باشد. چرا که توان پایین‌تر از نیاز شما، باعث فشار مضاعف به دستگاه شده و عملا محصول را بلا استفاده خواهد کرد و توان بالاتر نیز باعث هدر رفت انرژی می‌شود.

پس با توجه به موارد عنوان شده، محصولی را انتخاب کنید که توانایی گرم‌کردن مناسب محیط را داشته باشد و به محیط زیست نیز آسیب نرساند؛ چرا که سیستم‌ های گرمایشی و تابشی معمولا به دلیل انتخاب و استفاده نادرست یکی از بالاترین میزان هدر رفت انرژی را دارند.

3. محدوده پوشش‌دهی

یکی دیگر از نکات مهمی که در راستای خرید این دستگاه باید به آن توجه داشت، محدوده‌ای است که این وسیله می‌توان آن را گرم کند. معمولا این گرماتاب‌ها بر اساس اندازه و توان دارای توانایی گرم کردن محدوده‌ای خاص هستند که باید به آن توجه داشت؛ چرا که در صورت توجه به این موضوع ممکن است محل مورد نظر بیش از حد گرم شده و یا به مقدار لازم گرم نشود. نکته مهم دیگر که در این زمینه وجود دارد، نصب اصولی گرماتاب و قرارگیری درست آن نسبت به سطح مورد نظر است که در گرمایش آن بسیار تاثیر دارد.

4. رفلکتور گرماتاب

همان‌طور که پیش‌تر نیز عنوان کردیم رفلکتور یکی از اجزای اصلی در انواع گرماتاب‌ها، به خصوص گرماتاب صنعتی است. به این دلیل است که پیشنهاد می‌شود قبل از خرید محصول، از سالم بودن و کیفیت مورد قبول این قطعه، متناسب با کاربرد مورد نظرتان اطمینان حاصل کنید.

5. ضد آب بودن

ضد آب بودن گرماتاب جز مواردی است که در بیشتر کاربردهای مورد نیاز از این وسیله باید به آن توجه شود. نصب این وسیله در محیط‌های باز باعث می‌شود در معرض عواملی مانند باران قرار گیرد؛ به‌ویژه به دلیل استفاده در فصول سرد باید به این موضوع توجه ویژه‌ای را داشت، حتی اگر از بخاری سقفی صنعتی استفاده می‌کنید، ممکن است در محیط مورد نظر پاشیدگی آب، روی محصول انجام شود. پس هنگام خرید گرماتاب گازی از ضد آب بودن وسیله اطمینان حاصل کنید.

 

نتیجه‌گیری

در این مقاله به بررسی گرماتاب گازی به عنوان یک سیستم گرمایشی نسبتا جدید پرداختیم و پس از آشنایی کل با این وسیله و اجزای آن، به بیان نکاتی پرداختیم که در راستای خرید گرماتاب گازی باید به آن‌ها توجه داشت. شما می توانید این گرماتاب را از گرماسازه شرق تهیه کنید. پس با کارشناسان فروش ما در تماس باشید(38482273-051).