گرماسازه شرق

لطفا صبر کنید...

جزییات   

قیمت گرمایش تابشی

قیمت گرمایش تابشی

 قیمت گرمایش تابشی چقدر است؟ این سوالی است که برای همه پیش می آید. حال میخواهیم به بررسی این سوال بپردازیم. دستگاه گرمایش تابشی را با نام هایی مانند هیتر تابشی، گرمایش تابشی سقفی، گرمایش تشعشعی، گرمایش تابشی لوله ای و ... میشناسید. اما قیمت گرماتاب با دیگر دستگاه های گرمایش تابشی متفاوت میباشد، چون دستگاه های دیگر دارای قیمت پایین تری نسبت به گرمایش تابشی هستند.

خب مطمئناً برای شما این سوال پیش می آید که دلیل این اختلاف قیمت چیست؟ با همین این دلایل را که باعث شده تا قیمت هیتر تابشی با دیگر دستگاه های گرمایش تابشی متفاوت باشد را بررسی میکنیم.

دستگاه گرماتاب برند ثبت شده ایران مشعل است که به عنوان سیستم گرمایش تابشی در بازار عرضه میشود. البته این دستگاه را با نام های بخاری تابشی، گرمایش تابشی، هیتر تابشی لوله ای نیز میشناسند. شرکت هایی مانند گرماسازه شرق، ایران مشعل، اخگر تابش و ... این سیستم گرمایشی را تولید و به بازار عرضه میکنند. به طور کلی منظور از گرماتاب همان گرمایش تابشی میباشد.

 

شاخص‌ های مهم در تعیین قیمت گرماتاب

گرمایش تابشی­ ها نیز مانند سایر دستگاه‌ها و تجهیزات صنعتی دارای مدل ‌های بسیار متنوعی بوده و همین امر موجب می‌شود تا تنوع قیمتی بالایی داشته باشند. اما باید بدانید که فاکتورها و شاخص ‌های گوناگونی میتواند بر روی قیمت این دستگاه تأثیرگذار باشد که از مهمترین آن‌ ها میتوان به بکارگیری قطعات با کیفیت در گرمایش تابشی اشاره کرد. ما در ادامه به ‌صورت کامل در خصوص تمامی فاکتورها و شاخص‌ های مهم در تعیین قیمت بخاری تابشی سقفی یا گرماتاب سقفی صحبت خواهیم کرد.

 قیمت گرمایش تابشی

 

بیشتر بخوانید : محاسبه ظرفیت گرمایش تابشی

 

بکارگیری قطعات با کیفیت در سیستم گرمایش تابشی

همانطور که در قسمت قبل نیز به این موضوع اشاره کردیم، به‌ کارگیری قطعات با کیفیت می‌تواند از مهم‌ترین شاخص‌هایی باشد که بر روی قیمت هیتر تابشی لوله ای تأثیر میگذارد. هر چه قطعات با کیفیت‌تر و مرغوب‌تری در ساخت گرمایش تابشی به ‌کار رفته باشد، قیمت گرماتاب نیز افزایش پیدا میکند. البته باید بدانید که گرمایش تابشی­ ها دارای قطعات متنوعی هستند که با کیفیت بودن هر کدام از آنها، بر روی کیفیت نهایی دستگاه تأثیرگذار است. این قطعات شامل موارد زیر میباشد:

 

 • رله مشعل دستگاه گرمایش تابشی

رله مشعل سیستم گرمایشی تابشی را میتوان جز اصلی‌ترین قطعات به کاربرد که وظیفه روشن‌ کردن دستگاه و فرمان به سایر قطعات را به عهده دارد. در صورتی‌ که این قطعه کیفیت مناسبی نداشته باشد، امکان خروج گاز و پس از آن آسیب‌های بعدی وجود دارد.

 رله مشعل قطعه مهم در قیمت گرمایش تابشی

 • ایر سوییچ هیتر تابشی

قطعه مهم دیگر که بر روی قیمت گرماتاب تأثیرگذار خواهد بود، ایر سوییچ هیتر تابشی بوده که وظیفه مشخص‌ کردن اختلاف فشار محیط با داخل لوله دستگاه را به عهده دارد. یک قطعه با کیفیت از احتمال بروز خطا و احتراق به‌ سادگی جلوگیری خواهد کرد.

ایر سوییچ هیترتابشی قطعه مهم در قیمت گرمایش تابشی

 

 • شیر برقی مشعل دستگاه گرمایش تابشی

شیر برقی وظیفه روشن‌ کردن، تنظیم فشار و همچنین ترکیب اکسیژن با گاز را به عهده داشته و می‌تواند بر روی ایمنی و قیمت انواع گرمایش تابشی، تأثیرگذار باشد. همچنین باید بدانید که در این دستگاه‌ ها، شاهد حضور دو شیر برقی بوبین خواهیم بود که شعله دستگاه را در دو مرحله ایجاد خواهد کرد.

 شیر برقی قطعه مهم در تعیین قیمت گرمایش تابشی

 • رفلکتور دستگاه گرمایش تابشی

رفلکتور وظیفه دارد تا گرمای تولید شده را به کمک لوله‌ های خود، به محیط منتقل کند. این قطعه را می‌توان جز مهمترین شاخص‌های تأثیرگذار بر روی قیمت هیتر تابشی این دستگاه دانست که انتقال حرارت و راندمان دستگاه، به کیفیت آن بستگی دارد.

 

 • لوله آتشخوار دستگاه گرمایش تابشی

به‌ صورت کلی لوله‌های آتشخوار می‌بایست در برابر حرارت‌های بالا، بین 450 تا 500 درجه سانتی‌گراد، مقاومت داشته باشند. در صورتی‌ که کیفیت این قطعات پایین باشد، دستگاه سوراخ شده و شاهد انتقال گرما نخواهیم بود.

 

بیشتر بخوانید : طرز کار گرمایش تابشی

 

قیمت گرمایش تابشی چقدر است؟

شرکت گرماسازه شرق نیز برای شاخص های بسیاری را جهت قیمت گرمایش تابشی لوله ای در نظر گرفته است که این شاخص ها شامل موارد زیر می باشد.

 

 • انتخاب بهترین مواد اولیه موجود در بازار

از جمله فاکتورهای مهمی که باید به آن اشاره کرد، استفاده از متریال و مواد اولیه مناسب برای تولید قطعات گرمایش تابشی است. هر چه این مواد اولیه مرغوب‌تر و باکیفیت‌تر باشند، قطعات تولید شده نیز باکیفیت‌تر بوده و قیمت گرماتاب افزایش پیدا خواهد کرد.

 

 • دقت بسیار بالا در مونتاژ

کنار هم قرار گرفتن و مونتاژ قطعات، از جمله مراحل اصلی و مهم در تولید گرمایش تابشی است. در صورتی‌ که این مرحله با دقت بالا انجام نشده و یا توسط افراد با تبحر پایین صورت بگیرد، کیفیت نهایی گرمایش تابشی افت شدیدی خواهد کرد. اگر به دنبال استفاده از گرمایش تابشی در فضای باز هستید مقاله گرمایش تابشی فضای باز را بخوانید.

 

 • بالاترین دورۀ گارانتی و خدمات پس از فروش این صنعت در ایران

اگر قصد خرید گرمایش تابشی را دارید، بدون شک باید نیم‌ نگاهی به گارانتی و خدمات پس از فروش این دستگاه داشته باشید. فراموش نکنید که هر چه دوره این خدمات بیش­تر باشد، امکان سرویس دستگاه و تعویض قطعات طولانی‌تری در انتظار شما است.

 

 • بزرگترین شبکۀ نصب و خدمات پس از فروش این صنعت در سراسر کشور

هر چه شبکه نصب و خدمات پس از فروش شرکت تولیدکننده گرمایش تابشی­ ها، بیش­تر باشد، به معنای کیفیت بالاتر در نصب و از سوی دیگر، قیمت بیش­تر است. به یاد داشته باشید که نصب صحیح و مطمئن گرمایش تابشی می‌تواند بر روی کیفیت نهایی و میزان عملکرد آن تأثیر بسیار زیادی بگذارد.

 

 • بهره‌مندی از تیم‌های مهندسی قبل و بعد از فروش

زمانی که قصد خرید و قیمت گرمایش تابشی فضای باز را دارید، بهتر است از افراد و متخصصین در این زمینه مشورت گرفته تا بهترین و مناسب‌ترین دستگاه را برای خودتان خریداری کنید. از این‌ رو تیم‌ های مهندسی چه قبل از خرید و چه پس از آن، می‌توانند به شما کمک فراوانی در خرید و نگهداری گرمایش تابشی بکنند.

 

 • ارائه خدمات رایگان مشاوره

از دیگر فاکتورهایی که میتواند به‌ عنوان شاخص مهم در قیمت گرماتاب معرفی شود، میزان ارائه مشاوره از سوی تیم تولیدکننده است. به یاد داشته باشید که همیشه سؤالاتی وجود دارد که نیاز به پیدا کردن پاسخ مناسب از افراد مناسب هستند.

 

بیشتر بخوانید : خرید هیتر تابشی گازی

 

 • امکان‌سنجی و مهندسی پروژه

امکان‌سنجی به شما در داشتن یک خرید مطمئن و مناسب کمک فراوانی می‌کند. شما از این‌ رو می‌توانید بسته به بودجه خود، بهترین و مناسب‌ترین گرمایش تابشی را خریداری کرده و مطمئن باشید که قیمت گرمایش تابشی دقیقاً مناسب شما خواهد بود.

 


 

سوالات متداول

 

1. قیمت بخاری تابشی چقدر خواهد بود؟

از آن جایی که قیمت هیتر تابشی لوله ای به عوامل و شاخص‌ های متنوعی بستگی دارد، نمی‌توان قیمت مشخصی برای آن عنوان کرد.

 

2. دلیل تفاوت قیمت گرمایش تابشی­ ها چیست؟

از مهمترین دلایل تفاوت قیمت بخاری تابشی می‌توان به تفاوت در برند تولیدکننده، قطعات به‌ کار رفته، میزان گارانتی و خدمات پس از فروش، نحوه مونتاژ و ... اشاره کرد.

 

3. چگونه می‌توان مناسب‌ترین گرمایش تابشی از لحاظ قیمت را خریداری کرد؟

شما می‌توانید با مراجعه به وب‌سایت گرماسازه شرق، بهترین، با کیفیت‌ترین و مناسب‌ترین گرمایش تابشی­ های مختلف را به ساده‌ترین شیوه ممکن خریداری کنید.

 

 

مقالات مرتبط

نمایش مقاله بخاری تابشی چیست؟ و معرفی انواع بخاری صنعتی
بخاری تابشی چیست؟ و معرفی انواع بخاری صنعتی
چهارشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۲
نمایش مقاله سیستم گرمایشی و تابشی
سیستم گرمایشی و تابشی
سه شنبه ۹ خرداد ۱۴۰۲
نمایش مقاله بخاری تابشی سقفی چه کاربردی دارد؟
بخاری تابشی سقفی چه کاربردی دارد؟
شنبه ۶ خرداد ۱۴۰۲

پیام بگذارید.