گرماسازه شرق

لطفا صبر کنید...

جزییات   

هیتر تابشی چیست؟ مزایا و انواع آن

هیتر تابشی چیست؟ مزایا و انواع آن

 آیا می‌دانید دو نوع بخاری وجود دارد؟ آیا می‌دانید نوع فضایی که سعی میکنید گرم کنید باید بر نوع بخاری که انتخاب میکنید تأثیر زیادی بگذارد؟ در این مقاله، ما نگاهی دقیق‌تر به این می‌اندازیم که هیتر تابشی چیست، چگونه کار میکند و انواع فضاهایی که به‌ احتمال زیاد در آنها بهتر کار میکند را بررسی میکنیم. در پایان این مقاله شما باید بتوانید تشخیص دهید که آیا هیتر تابشی بهترین انتخاب برای شما است یا خیر.

همانطور که به اطلاعات نشان میدهند، گرمای "تابشی" صرفاً گرمایی بوده که از منبع مرکزی در این نمونه، از یک گرمایش تابشی منتشر میشود. اکثر بخاری‌ هایی که امروزه به فروش میرسند از این نوع هستند، از جمله بخاری‌ های کوچک‌تر که در بسیاری از اتاق‌ ها و ادارات استفاده میشوند.

به طور معمول هیترهای تابشی از یک واحد اصلی واقع در مرکز و یک سری مجاری کار میکنند که از طریق آنها میتوان هوای گرم را به دورترین گوشه‌های هر اتاق منتقل کرد.

انتخاب نوع گرمایش تابشی برای نصب به‌ راحتی میتواند زمانی انجام شود که بدانید هر نوع بخاری در کجا بهتر کار میکند. تطبیق بخاری مناسب با فضا میتواند به شما در صرفه‌جویی در قبض آب و برق و همچنین کیفیت بهتر هوا کمک کند. 

 

هیتر تابشی چیست؟

گرمایش و سرمایش تابشی با استفاده از تهویه مطبوع است که هم از طریق همرفت و هم از طریق تابش، گرما را با محیط‌ هایی که برای گرمایش یا خنک شدن انتخاب شده‌اند، تبادل میکند. زیر مجموعه‌ های زیادی از گرمایش و سرمایش تابشی وجود دارد، از جمله: تابلوهای سقفی تابشی.

بر اساس برخی از تعاریف، یک بخاری تنها در صورتی در این دسته قرار میگیرد که تابش بیش از 50 درصد حرارت خود را با محیط تبادل کند. 

 هیتر تابشی لوله ای مدل U برای گرمایش سوله

هیترهای تابشی گازی گرما را به‌ صورت داخلی تولید میکند و آن گرما را به اشخاص و اشیاء مجاور منتقل میکند. این دستگاه در فضاهای باز و نیمه باز انتخاب مناسبی هستند. این امر به دلیل نحوه عملکرد آنها است.

با استفاده از این نوع وسیله هوای گرم شده در فضا دمیده میشود تا زمانی که تمام هوای محیط به دمای دلخواه گرم شود. از آنجا که خود فضای باز و نیمه باز است، هوا برای مدتی گرم میماند.

این امر در مورد بزرگ‌تر یا کوچک‌تر بودن فضای گرم شده صادق است. تا زمانی که به طریقی محصور شده باشد تا هوای گرم شده در فضا بماند و به طور معمول با هوای سردتر از بادگیرها و غیره برخورد نکند، گرمایش تابشی می‌تواند انتخابی کم‌ مصرف باشد.

خرید هیتر تابشی گازی میتواند گزینه کم‌ مصرفی برای شما باشد.

 

هیتر تابشی چگونه کار می کند؟

طرز کار هیتر تابشی به اینگونه است که گرما از طریق امواج الکترومغناطیس به فضا منتقل میشود. یعنی امواج الکترومغناطیس در ابتدا رهگیری شده سپس جذب میشوند و در انتها گرما مورد نیاز را تولید میکنند.

انرژی تابشی که توسط این سیستم گرمایشی تولید میشود، به‌ صورت مستقیم توسط اجسام موجود در فضا مانند میزها، صندلی‌ها، دستگاه‌های صنعتی و بسیاری از موارد دیگر جذب میشود؛ به همین دلیل است که این دستگاه‌ها نسبت به دیگر بخاری‌ها در عرض چند دقیقه یک فضای بسیار بزرگ را به درجه حرارت معقول میرسانند.

اگر بخواهیم برای طرز کار بخاری تابشی مثالی را خدمت شما عزیزان ارائه دهیم، میتوانیم آن را با عملکرد خورشید با زمین قیاس کنیم. زمانی که شما از بخاری یا شوفاژ برای گرم‌ کردن محیط استفاده میکنید، نیاز است تا با آن‌ها تا حدودی تماس داشته باشید تا گرما را به طور کامل احساس کنید.

اما در مورد هیترها موضوع متفاوت است. هیترهای تابشی دقیقاً مانند خورشید عمل میکنند. شما به ‌هیچ‌ عنوان تماس فیزیکی با خورشید ندارید. اما به هنگام قرارگیری در زیر نور آن گرما را احساس میکنید. در مورد هیترها نیز دقیقا به همین شکل است.

شما با این دستگاه‌ها به هیچ عنوان تماس فیزیکی ندارید، اما تنها کافیست در نزدیکی آن قرار بگیرید تا به راحتی گرما تولید شده را احساس کنید.

 

کاربرد بخاری تابشی در صنایع مختلف

امروزه هیترهای تابشی گازی یک جایگزین بسیار منحصربه ‌فرد در انواع صنایع شده است. به نوعی بسیاری از افراد دیگر برای گرم کردن محیط کار خود از بخاری‌ها و یا شوفاژ که مصرف انرژی بسیاری هم دارد، استفاده نمیکنند.

حال اما برخی از صنعت گران و صاحبان کسب و کارهای عظیم از کاربرد این نوع بخاری در محیط کاری خود اطلاعاتی ندارند. روی صحبت ما در این قسمت با این دسته از افراد است که خود را از کاربرد و مزایای فوق العاده این محصول دور نگه داشته اند.

برای کسب و کارهایی که در آن افراد قصد دارند یک فضای بزرگ را بدون تماس مستقیم گرم نگهدارند استفاده از هیترهای تابشی بهترین انتخاب است. به عنوان مثال در فضای باز کافی شاپ‌ها، رستوران‌ها، فضای کارخانه‌‌ها، کارگاه‌ها و ... این محصول میتواند به صورت همزمان تمامی محیط را گرم نگهدارد.

همانطور که در قسمت عملکرد این محصول به آن اشاره کردیم، با جذب گرما توسط اجسام موجود در فضا، محیط سریع‌تر به درجه حرارت بالا دست پیدا میکند و این انرژی در فضا باقی میماند.

همچنین برای صنعتگرانی که بدون تماس مستقیم قصد دارند محصول خود را گرم نگهدارند تا محصول از آلودگی‌ها دور باشد، استفاده از هیترهای تابشی بهترین انتخاب است.

جهت خرید بخاری تابشی با شماره های 38482273-051 - 22032002-021 در تماس باشید.

بنابراین، می‌توان گفت که این سیستم گرمایشی میتواند در صنایع مختلفی به شما کمک کند تا محیط خود را گرم کنید. در استفاده از این روش گرمایی محدودیت خاصی وجود ندارد و میتوانید در مکان‌های متفاوت از آن استفاده کنید و از گرمای آن لذت ببرید. از این رو، هر کجا که نمی‌توانید از سیستم‌های گرمایشی قدیمی استفاده کنید، این روش می‌تواند نیاز شما را برطرف کند.

از آنجایی که صنایع مختلف، رستوران‌ها و کافه‌ها نیاز به روشی گرمایشی دارند که تنها محیط اطراف را گرم نکند، بلکه بتواند دمای محیط اطراف خود را یکنواخت و دلچسب نگه دارد، استفاده از هیترهای تابشی گزینه عالی برای آن‌ها محسوب میشود. در ادامه کاربرد این محصول را در صنایع و مکان‌های مختلف بررسی میکنیم:

 • گرمایش سوله و سالن‌های صنعتی

سوله‌ها سالن‌های بزرگ با ارتفاع سقف بسیار بالایی هستند که گاهی از آن‌ها به‌ عنوان کارگاه و سالن صنعتی نیز استفاده می‌شود. آنچه میتواند برای صاحبان این مکان‌ها مسئله‌ساز شود، گرمایش سوله است. برای این مکان‌ها روشی نیاز است که بتوانید با کمک آن محیط را گرم کنید.

هیتر تابشی در سالن های صنعتی

از این رو، در هنگام ساخت سوله باید به فکر سیستم گرمایش آن باشید؛ چرا که اگر دیر به فکر بیفتید، دچار مشکل می‌شوید. گرما اغلب به سمت بالا حرکت میکند و کف سرد باقی میماند. در روش‌های سنتی، گرما در یک نقطه متمرکز میشود و انرژی زیادی مصرف میکند. اگر بتوانید از این سیستم گرمایشی استفاده کنید، می‌توانید به بهترین شیوه گرما را به همه محیط انتقال دهید.

 • گرمایش رستوران و کافه

برای گرم‌ کردن محیط‌های بازی مانند فضای جلویی کافی‌شاپ‌ها یا حیاط رستوران‌ها، استفاده از روش‌های سنتی گرمایشی تقریباً غیر ممکن است. استفاده از روشی مانند هیترهای تابشی به شما کمک میکند که بتوانید بدون این که فضای اضافی را اشغال کنید، سیستم گرمایشی را به کار بگیرید و بدون مصرف انرژی اضافی، محیط باز را در فصول سرد گرم نگه دارد.

مزیت این روش برای رستوران‌ها، بی‌صدا بودن و توزیع یکنواخت گرما است. میتوانید به راحتی این تجهیزات را نصب کرده و در صورت نیاز دوباره آن را باز کنید. قیمت این تجهیزات بسیار مناسب است و مشتری شما در سرما نیز احساس بسیار خوبی دارد.

 هیتر تابشی در رستوران

 • گرمایش سالن ورزشی و استخر

استخرها به ویژه استخرهای سرباز، سالن‌های ورزشی و هر جایی که ورزشکاران در آن فعالیت میکنند، از مکان‌هایی هستند که اگر نتوانید آن‌ها را گرم کنید، مشتریان زیادی را از دست میدهید. در این محیط‌ها به دلایل گوناگونی روش‌های قدیمی کارآمد نیستند.

این روش‌ها نه ‌تنها انرژی زیادی مصرف میکنند، بلکه به دلیل این ‌که تنها یک نقطه را گرم نگه میدارند، استفاده از آن نمیتواند برای همه ورزشکاران مفید باشد. علاوه بر این، این سیستم‌های گرمایشی قدیمی معایب دیگری نیز دارند.

به‌ عنوان ‌مثال؛ این مکان‌ها ساعات زیادی تعطیل هستند. در این شرایط، یا باید سیستم‌های گرمایشی قدیمی به طور پیوسته روشن باشند و مصرف بالایی داشته باشند یا اگر آن‌ها را خاموش کنید، گرم ‌کردن دوباره محیط با مشکل روبه‌رو میشود.

این در حالی است که استفاده از این وسیله جهت گرمایش استخر میتواند به‌ سرعت دمای محیط را با نیاز شما تطبیق دهد و در ساعات تعطیلی میتوانید آن‌ها را خاموش کنید.

 

 • گرمایش فضای باز

فضای باز به همان میزان که در فصول گرم سال مورد توجه است، در زمستان و سرما به آن توجهی نمیشود. اگر آلاچیق‌ها، فضای باز جلوی رستوران‌ها، حیاط‌ها و مواردی از این ‌دست در فصول سرد سال دارای گرمای مناسبی باشند، نه ‌تنها باعث میشوند که مشتریان زیادی به سمت خود جلب کنند؛

بلکه صاحبان کسب و کار میتوانند از حیاط یا آلاچیق خود نیز نهایت استفاده را بکنند و از زیبایی طبیعت در این زمان نیز بهره‌مند شوند.

سیستم‌های گرمایشی قدیمی هم مصرف انرژی زیادی دارند و هم نمیتوانند گرما را به ‌صورت یکنواخت توزیع کنند. آنها تنها یک نقطه را بسیار گرم میکنند، در حالی که محیط اطراف هنوز سرد است. از این رو، مجبور هستید در کنار سیستم گرمایشی قدیمی بنشیند تا کمی گرم شوید؛

اما این سیستم گرمایشی این معایب را ندارد. هیتر فضای باز محیط اطراف را به‌ درستی و یکدست گرم میکنند و نیازی نیست که به آن‌ها بچسبید. نصب این تجیزات آسان است و گرما با کمک انرژی تابشی همه محیط را گرم میکنند.

 هیتر تابشی در فضای باز

انواع هیترهای تابشی

بازار امروز انواع مختلفی از هیترهای تابشی را ارائه میدهد. انتخاب انواع سیستم‌ های گرمایش برای محیط شما زمانی کاربردی است که شما انواع مختلف منابع گرمایی در این سیستم‌ها را بشناسید و با نحوه عملکرد آن‌ها نیز آشنایی داشته باشید.

در بین رایج‌ترین انواع هیترهای تابشی که در این قسمت به شما معرفی میکنیم نیز اطلاعات بسیار حائز اهمیتی نهفته است. میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر و اختصاصی در مورد هر یک از آن‌ها، با کارشناسان مطرح گرماسازه شرق ارتباط برقرار کنید. در اینجا برخی از رایج‌ ترین سبک‌ها را بررسی میکنیم:

 

هیترهای تابشی دیواری:

هیترهای تابشی دیواری افزوده جدیدی برای بازار هستند و دارای مزایای خاصی هستند، از جمله مهمترین آنها این است که فضای کف را اشغال نمیکنند و باریک هستند. آنها همچنین گرمای تابشی را ارائه میدهند که متعادل‌تر است. بخاری های تابشی دیواری از نظر ایمنی نیز برای خانه‌هایی که شامل بچه‌های کوچک یا حیوانات خانگی است بسیار بهتر است.

 

هیترهای تابشی دائمی کف:

در این مورد سیستم گرمایشی مستقیماً در زیر سطح کف نصب میشود. یکی از کاربردهای بسیار رایج برای این نوع مدل، حمام است، جایی که کاشی‌ها میتوانند در زمستان تا حد زیادی سرد شوند. هیترهای دائمی کف امروزه در ساختمان سازی نیز مورد استفاده قرار میگیرند. البته ناگفته نماند که این هیترها در کنار سیستم گرمایش از کف شوفاژها استفاده میشوند.

 هیتر تابشی سقفی

هیترهای تابشی سقفی:

در بخاری تابشی سقفی، پانل‌های حرارتی تابشی در سقف نصب میشود، سپس گرما را به‌ طرف اقلام و افراد زیر خود تابش میکند. هیترهای تابشی سقفی امروزه بیشتر در کافی شاپ‌ها و رستوران‌هایی که دارای فضای باز هستند، مورد استفاده قرار میگیرند.

همچنین در قسمت‌هایی از زمین‌های ورزشی مخصوص بازی فوتبال و یا تمرینات مختلف نیز کاربرد دارند. هیترهای تابشی سقفی امروزه بیشتر در کافی شاپ‌ها و رستوران‌هایی که دارای فضای باز هستند، مورد استفاده قرار میگیرند. همچنین در قسمت‌هایی از زمین‌های ورزشی مخصوص بازی فوتبال و یا تمرینات مختلف نیز کاربرد دارند.

این نوع سیستم به عنوان کم هزینه ترین و مقرون به صرفه ترین سیستم گرمایشی شناخته شده است. بخاری تابشی سقفی برای گرم کردن فضاهای باز و صنعتی با ارتفاع بالای 3 متر شامل (کارخانجات - انبارها - فضاهای باز کافی شاپ و رستوران ها - مرغداری و گلخانه ها  و ... مورد استفاده قرار میگیرد.

وجه تمایز هیترهای تابشی گرماسازه شرق با سایر گرماتاب های تابشی و دیگر برندها وجود رفلکتور ۱۴ خمی است که حرارت را به صورت متناوب در محیط پخش کرده و گرمای لذت بخشی به محیط میدهد. مصرف گاز گرمایش تابشی 5/4 تا 5/5 متر مکعب در ساعت است که دارای ۵ سال گارانتی و ۱۵ سال خدمات پس از فروش میباشد.

قابل ذکر است که هیترهای تابشی گرماسازه شرق به صورت رایگان نصب میشوند. اکنون میخواهیم چند نمونه از این نوع هیتر را به شما معرفی کنیم که گرماسازه شرق تولیدکننده آنها میباشد:

 • هیتر تابشی لوله ای مدل PRS-U

هیترهای تابشی لوله ای مدل PRS-U در ابعاد متفاوت و با توان حرارتی متغیر تولید میشود. البته این توان حرارتی به نوع، طول و سایز دشتگاه بستگی دارد. همچنین به همراه گاز شهری و مایع شروع به کار میکند. این دستگاه گرمایشی در مکان هایی مانند فضاهای بزرگ - فضای باز کافی شاپ  - رستوران - سالن های بزرگ صنعتی - سوله های صنعتی - روف گاردن ها و تراس ها - گلخانه ها - انواع خشک کن ها و کارواش ها و ... مورد استفاده قرار میگیرد.

 

هیتر تابشی لوله ای مدل PRS-U

 
 • هیتر تابشی لوله ای مدل PRS-L

هیترهای تابشی لوله ای مدل PRS-L در گلخانه ها (سالن های پرورش گیاهان) و سالن های مرغداری جهت نگهداری از دام و طیور استفاده میشود. استفاده از این سیستم گرمایشی در گلخانه ها با توجه به مصرف بهینه در گاز و برقی که دارد گرمایش یکسان و یکنواختی در سراسر گلخانه به وجود می آورد و همچنین موجب گرمای ریشه گیاهان و رشد بهتر آنها میشود. این دستگاه در مکان هایی که دارای ارتفاع حداقل 3 تا حداکثر 5 متر هستند میتوانید استفاده کنید.

 

هیتر تابشی لوله ای مدل PRS-L

مشخصات فنی هیتر تابشی لوله ای مدل L

 • هیتر تابشی سرامیکی

هیترهای تابشی سرامیکی دستگاه هایی حداقل به طول ۸۵ سانت حداکثر در 15/1 متر تولید میشوند و برای آلاچیق های ۶ متر الی 10 متر قابل استفاده هستند. این دستگاه مجهز به شیر گازی و برد میباشد که با یک کلید مینیاتوری قطع و وصل میگردد.

 

هیتر تابشی سرامیکی مدیوم و لارج

هیتر تابشی گازی سرامیکی

 • گرمایش تابشی دکوراتیو

دکوراتیو قابی است که اطراف دستگاه را به همراه فن و مشعل پوشش میدهد. این قاب در ارتفاع ۲۰ سانت به همراه لبه های بالایی و پایینی که به زیبایی دستگاه کمک به سزایی میکند را در خود قرار میدهد. این دستگاه نیاز به محافظ مشعل و فن ندارد.

از این نوع هیتر دکوراتیو میتوانید در رستوران، کافی شاپ، فضای باز، استخرها، هتل ها، باغ، تراس ها و روف گاردن جهت گرمایش استفاده کنید.

سیستم های گرمایشی و سرمایشی دکوراتیو

 هیتر تابشی دکوراتیو

هیترهای تابشی فضای آزاد:

مدل‌های هیترهای تابشی فضای آزاد معمولاً کوچک‌تر از انواع دیگر دیواری خود هستند و میتوانند به‌ راحتی از اتاقی به اتاق دیگر منتقل شوند. این نوع بخاری مناسب فضای آزاد میباشد. اگر تنها گزینه شما این باشد که گرمای را منتقل کنید، میتواند یک مزیت واقعی باشد.

آنها همچنین برای تأمین گرما در فضاهای بسیار کوچک ایده‌آل هستند. اکنون میتوان به یک بخاری مناسب فضای آزاد با عنوان هیتر تابشی چتری اشاره کرد.

 

هیتر تابشی مناسب فضای آزاد 

نمونه های مختلف از گرمایش تابشی

هیترهای تابشی میتوانند برای تولید گرما از منابع مختلف انرژی بگیرند. سیستم‌های گرمایشی امروزی میتوانند از انواع انرژی برای تولید و تابش گرما استفاده کنند از جمله: هوا، برق، نیروی خورشیدی و آب (هیدروپونیک).

تا زمانی که نوع فضا را به طور صحیح با سیستم گرمایشی تابشی مطابقت دهید، از سیستمی بهره خواهید برد که از انرژی بهینه استفاده میکند. همچنین منبع گرمای سریع را تأمین میکند و میتواند به‌ صورت جداگانه برای هر اتاق در صورت نیاز کنترل شود.

شما میتوانید در گرماسازه شرق انواع هیترهای تابشی را مورد بررسی قرار داده و بسته به محیط و کار خود هر کدام از این بخاری ها را انتخاب کنید. بنابراین جهت خرید انواع هیترهای تابشی میتوانید با کارشناسان فروش گرماسازه شرق تماس حاصل فرمائید.

 

استفاده از هیتر تابشی گازی برای سلامتی خطرناک است؟

با توجه به اینکه بخاری تابشی گازی دارای امواجی همانند نور خورشید است، خیلی از افراد بر این باورند که این موضوع موجب بروز بیماری و حتی سرطان می شود. البته این موضوع صحت ندارد. امواجی که از این دستگاه تولید می شود در محدوده دمای امواج uv نمیباشد. بنابراین نمیتواند برای سلامت افراد مضر باشد و به آنها آسیب برساند.

 

مزایای هیتر تابشی گازی

هیترهای تابشی گرما را به صورت موضعی انتقال میدهند و فقط بر روی کف سالن و هر نقطه ای تمرکز دارند. همچنین این هیترها را میتوانید در مکان های مختلفی مانند دیوار، سقف، یا به صورت پایه ای نصب کنید. این نوع هیترها به نسبت دیگر سیستمهای سرمایشی دارای راندمان بالایی هستند و انتقال گرما را با سرعت بالایی انجام میدهند و محیط را سریع گرم میکنند. شما به راحتی میتوانید این دستگاه ها را مدیریت و کنترل کنید. ویژگی دیگر این هیترها، راحتی نصب و نگهداری آن است. به طور کلی هیترهای تابشی مزایای زیادی را برای صاحبان خانه ارائه میدهد. به طور کامل بخواهیم توضیح دهیم:

 

مصرف انرژی کم

این سیستم گرمایشی بسیار کارآمدتر از گرمایش با تخته زیرین و هوای اجباری است زیرا تلفات مجاری را از بین میبرد. در حالی‌ که بخاری‌های معمولی معمولاً تا 149-167 فارنهایت تنظیم میشوند، گرمایش تابشی کف در 84 درجه فارنهایت اجرا میشود. به همین علت، انرژی پایین‌تری مصرف میکند.

در واقع میتوان گفت اصلی‌ترین و مهمترین مزیت استفاده از بخاری تابشی کم مصرف بودن آن است. علت اصلی مصرف کم انرژی این دستگاه این است که امواج الکترومغناطیس آن‌ها توسط اجسامی که در فضا وجود دارد جذب میشود و برای زمان بسیاری نیز در این اجسام باقی میماند.

بی‌صدا و آرام

همچنین این نوع سیستم گرمایشی کاملاً بی‌ صدا هستند. بر خلاف سیستم‌های هوای دیگر، در طول روز روشن و خاموش نمیشود.

در واقع علت اصلی بی صدا و آرام بودن این محصول، این است که هیترهای تابشی به همراه فن فعالیت نمیکند. به صورت کلی هیج گونه قطعه‌ صدا داری مانند دیگر هیترها ندارد. تمامی فعالیت این دستگاه به همراه انرژی الکتریکی است. 

مزایای هیتر تابشی

ضد حساسیت

افرادی که از آلرژی رنج میبرند از سیستم بخاری تابشی استقبال خواهند کرد. عدم وجود مجاری هوایی به این معنی است که گرد و غبار و سایر مواد حساسیت‌زا از طریق دریچه‌ های هوا در خانه شما پخش نمیشوند و به شما این امکان را میدهد که راحت‌تر نفس بکشید.

خاصیت ضد حساسیت این محصول به افرادی که دارای بیماری تنگی نفس یا آسم هستند و یا زنان باردار بسیار کمک خواهد کرد. چیزی که شما به هیچ عنوان در انواع بخاری‌های دیگر و یا شوفاژها مشاهده نمیکنید.

دمای ثابت

از آنجا که هوای گرم بالا میرود، گرمایش از کف تابشی راهی عالی برای ایجاد دمای ثابت در سراسر خانه است. حرارتی که کف‌ها ساطع می‌کنند به سمت بالا حرکت میکند، بنابراین کل اتاق را تا دمای یکنواخت گرم میکند.

از سویی دیگر اگر در یک فضای آزاد از بخاری تابشی گازی استفاده شود، گرما مستقیم از بالا به پایین هدایت میشود. سپس فرد و اجسامی که در زیر آن قرار میگیرند گرم میشوند. این مزیت باعث می‌شود تا با بالا رفتن هوای گرم که در واقع یک مسئله فیزیکی است، محیط سرد نشود و هوا پیوسته در جریان باشد. 

زیبا

هیترهای تابشی به شما این امکان را می‌دهد که رادیاتورهای قدیمی را بردارید و دریچه‌ها را روی کف و سقف بازگردانید. با کف یا دیوارهای گرم شده، میتوانید شوفاژهای دیواری را برداشته و اتاق را باز کنید.

 

نکات مهم برای استفاده از هیترهای تابشی

در کنار طیف وسیعی از مزایای هیترهای تابشی، باید بگوییم که اگر ندانیم که از کدام یک از آنها استفاده کنیم برای ما تبدیل به یک دردسر بزرگ میشود. برخی از افراد با مراجعه به مکان‌های مختلف و مشاهده انواع هیترهای تابشی در این فضاها، به این فکر می‌افتند که در صنایع خود نیز برای گرم کردن از این دستگاه استفاده کنند.

غافل از این که سیستم برق کشی فضا باید قدرت تحمل و برق دهی به این دستگاه را داشته باشد. اگر فضای کسب و کار شما دارای سیستم برق کشی ضعیف باشد، با هر بار روشن شدن این سیستم گرمایشی و یا استفاده چند ساعته از آن شاهد پریدن فیوز کلی مکان خواهید شد. این امر میتواند خرابی‌های بسیاری را با خود به همراه داشته باشد.

پس قبل از این که انتخاب کنید که میخواهید از یک گرمایش تابشی استفاده کنید یا خیر، باید در ابتدا بدانید که آیا برای شما گزینه مناسبی هست یا نه. باید این موضوع را مد نظر قرار دهید که کدام یک از انواع این هیتر برای فضای کسب و کار شما مناسب است و آیا با سیستم برق کشی فضای شما مطابقت دارد.

 

مزیت هیتر تابشی گرماسازه شرق نسبت به دیگر برندها

گرماسازه شرق بزرگترین تولید کننده هیترهای تابشی در شرق کشور می باشد که استفاده از با کیفیت ترین قطعات را در ساخت هیترهای تابشی سرلوحه خود قرار داده است. این مجموعه ارائه گاررانتی به مدت 5 سال و همینطور 10 سال خدمات پس زا فروش را برای مشتریان خود در نظر گرفته است. 

 • تولید گرما در سریعترین زمان ممکن .
 • صرفه جویی در مصرف برق و سوخت تا 60%.
 • گرمادهی کل سالن به صورت کاملا یکسان و یکنواخت.
 • تولید گرما در کف سالن.
 • با نصب در ارتفاعی از سقف، هیچگونه فضای کاری را اشغال نمیکند.
 • انتقال راحت و آسان دستگاه.
 • نصب و راه ‌اندازی سریع
 • گرمایش سطح و اجسام به صورت موضعی .
 • منطقه‌بندی حرارتی بدون نیاز به تیغه‌ بندی
 • امکان خاموش کردن در زمان تعطیلی
 • تأمین گرمای فضاهای خاص مثل مساجد، سالن‌های ورزشی و مصلی‌ها
 • امکان تهویه هوای بیشتر بدون هدر رفتن انرژی
 • بازده بسیار بالای حرارتی
 • اخذ استاندارد ISO 9001:2015
 • اخذ استاندارد کیفیت برتر اتحادیه اروپا (CE) و  استاندارد BS-EN 416-1 برای سیستم های گرمایشی تابشی
 • دارای پروانه بهره برداری از سازمان صنعت، معدن و تجارت
 • دارای 5 سال گارانتی و 10 سال خدمات پس از فروش .
 • مهمترین مزیت سیستم گرمایشی و تابشی نسبت به سایر دستگاه ها وجود رفلکتور بالایی با دستگاه پیشرفته و به روز دنیا که دارای ۱۴ خم میباشد که با توجه به تعداد خم زیاد، ‌شکست گرمای بیشتر، منجر به تابش و انتقال گرمای بهتری نسبت به سیستم های مشابه میشود.

 • تک رنگ بودن مشعل، فن و لوله و استیل بودن درب ورودی مشعل.
 • نصب رایگان.

 

 

نتیجه گیری

این روزها هیترهای تابشی محبوبیت خود را افزایش میدهد زیرا یک سیستم تمیز، آرام، کارآمد، قابل‌ اعتماد و مقرون‌ به‌ صرفه برای گرم‌ کردن خانه در زمستان است. با بخاری های تابشی، گرما از پانل‌ های نصب شده در کف، دیوارها یا سقف می‌آید. لوله‌ های بخار یا آب گرم در زیر مصالح کف، پشت دیوارها یا سقف‌ ها قرار میگیرند و گرما را به طور آرام و نامرئی، به‌ صورت ثابت و یکنواخت به فضای اطراف میرسانند.

هیتر تابشی یکی از قدیمی‌ترین انواع گرمایش است که برای بشر شناخته شده است. در حالی‌ که رومی‌ ها اغلب برای ایجاد گرمای تابشی اعتبار قائل میشوند، در حقیقت، هم باستان‌شناسی و هم تحقیقات در متون باستانی ثابت کرده‌اند که بخاری تابشی هزاران سال قبل از رومی‌ ها در آسیا بوده است.

 

جهت خرید با کارشناسان فروش گرماسازه شرق در تماس باشید: 38482273-051 - 22032002-021

 


 

سوالات متداول

1. هیتر تابشی چیست ؟

سیستم گرمایش تابشی به عنوان مقرون به صرفه ترین سیستم گرمایشی محسوب می شود که عملکردی همانند عملکرد خورشید را دارد. این محصول گرمایشی را در فضاهایی با ارتفاع بالای 3 متر و فضاهای باز رستوران ها نصب میکنند.

 

2. انواع هیترهای تابشی چیست ؟
هیترهای تابشی دارای دو نوع برقی و گازی هستند. بیشتر کسب و کارها بر اساس هزینه های برق و گاز جهت به صرفه بودن از هیتر گازی استفاده میکنند.

 

3. آیا مصرف برق بخاری تابشی زیاد است؟

هیترهای تابشی به عنوان کم مصرف ترین سیستم های گرمایشی محصوب میشوند. قابل ذکر است که مصرف برق این سیستم گرمایشی به اندازه 100 ولت است و حداقل مصرف برق را شامل میشوند.

 

4. مزیت هیترهای تابشی گرماسازه شرق نسبت به سایر برندها چیست؟

وجه متمایز ما با سایر گرماتاب های تابشی و دیگر برندها رفلکتور ۱۴ خمی است که حرارت را به صورت متناوب در محیط پخش میکند و گرمای لذت بخشی به محیط میدهد.

 

5.  سوخت مصرفی هیترهای تابشی چیست؟

هیتر تابشی از نظر سوخت مصرفی به انواع هیتر گازوئیل سوز، هیتر گازی، هیتر دوگانه سوز و هیتر برقی تقسیم میشوند.

 

 

مقالات مرتبط

نمایش مقاله بخاری تابشی چیست؟ و معرفی انواع بخاری صنعتی
بخاری تابشی چیست؟ و معرفی انواع بخاری صنعتی
چهارشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۲
نمایش مقاله سیستم گرمایشی و تابشی
سیستم گرمایشی و تابشی
سه شنبه ۹ خرداد ۱۴۰۲
نمایش مقاله بخاری تابشی سقفی چه کاربردی دارد؟
بخاری تابشی سقفی چه کاربردی دارد؟
شنبه ۶ خرداد ۱۴۰۲

پیام بگذارید.