گرماسازه شرق

لطفا صبر کنید...

جزییات   

نکات لازم جهت راه اندازی گرمایش تابشی

نکات لازم جهت راه اندازی گرمایش تابشی

با رعایت اصول و نکات لازم جهت راه اندازی گرمایش تابشی شما قادر به بهترین استفاده از این سیستم های گرمایشی در مجموعه های تحت کنترل خود خواهید بود. سیستم گرمایش تابشی با ساختاری مشابه با ستاره ی بزرگ و پر فروغ خورشید به انتقال امواج حرارتی به مناطق تحت پوشش خود می پردازد.

فرایند انتقال حرارت در این سیستم با روش همرفتی انتقال گرما به محیط کاملا متفاوت می باشد. در این روش دستگاه به صورت کاملا مستقیم به تابش امواج حرارتی به اجسامی که در راستای تابش آن واقع شده اند عمل می نماید. برای درک بهتر نحوه عملکرد دستگاه شما می توانید شرایطی خاصی را در نظر بگیرید.

تصور کنید یک روز بر روی شن های ساحل دراز کشیده اید و تابش مستقیم امواج خورشید را بر سطح پوست خود حس می نمایید. این دستگاه های گرمایشی نیز با روشی کاملا مشابه محیط اطراف خود را گرم می نمایند. این امر از انتقال گرما به بخش هایی از محیط تحت کنترل که نیاز به افزایش دما ندارد جلوگیری می کند.

 

سیستم گرمایش تابشی چیست؟

در ابتدای امر و قبل از بررسی نکات لازم جهت راه اندازی گرمایش تابشی نیاز است تا به صورت کاملا مختصر شما را با این فناوری های گرمایشی آشنا نماییم. اولین نکته در زمان شناخت سیستم گرمایش تابشی روش تامین انرژی برای دستگاه و انتقال آن انرژی به محیط می باشد.

 

بیشتر بخوانید : تفاوت گرمایش هیتر با گرمایش تابشی

 

سیستم های گرمایش تابشی انرژی مورد نیاز برای افزایش دما در محیط را از طریق امواج الکترومغناطیسی مادون قرمز تامین می نماید. این وسیله گرمایشی در واقع نقشی در افزایش دمای کلی محیط ایفا نمی کند. بلکه این سیستم گرمایشی با تابش مستقیم حرارت به راستای نصب خود سبب افزایش دما در آن حیطه می شود. این عمل از صرف انرژی فراوان برای افزایش دما در یک محیط یکپارچه به شدت می کاهد.

نکات لازم  جهت راه اندازی گرمایش تابشی

همچنین در روش گرمایش تابشی انرژی به صورت کاملا مدیریت شده به محیط اطراف دستگاه انتقال داده می شود. در این دستگاه ها گاز شهری ماده اصلی تامین انرژی برای دستگاه محسوب می گردد. این گاز بعد از عمل احتراق به صورت امواج الکترومغناطیسی مادون قرمز به سطوح مختلف در محیط نصب آن تابانده می شود. 

 

بیشتر بخوانید : مصرف گاز گرمایش تابشی

 

بررسی نکات لازم جهت راه اندازی هیتر تابشی

از مهمترین نکات در زمان نصب و راه اندازی هیتر تابشی انتظارات و کاربرد این وسیله گرمایشی می باشد. به طور عمده باید در نظر داشته باشید که در نحوه ی عمل این وسیله گرمایشی هیچ گونه محدودیتی قید نشده است. در نتیجه کاربران سیستم های گرمایشی قادر به استفاده از این دستگاه در مکان های مختلفی می باشند.

البته بسیاری بر این باورند که بیشترین تاثیر استفاده از این روش گرمایش در مصارف بخش صنعت و خدمات می باشد. گلخانه ها، کارگاه ها، کارخانه ها، سالن های آموزشی و ورزشی و در نهایت بازار ها از عمده مصرف کنندگان این سیستم های گرمایشی محسوب می گردند.

در کنار موارد یاد شده در متن در هنگام نصب این سیستم باید به برخی نکات لازم جهت راه اندازی بخاری تابشی نیز توجه نمود. از جمله مواردی که در زمان نصب این سیستم های تابشی بسیار مورد توجه میباشد ارتفاع نصب این سیستم های گرمایشی است.

از آنجا که برای نصب این سیستم اصولا ارتفاع بالایی را در نظر میگیرند حتما در زمان نصب آن تجهیزات لازم برای نصب را فراهم نمایید. دومین نکته ای که در زمان راه اندازی این سیستم گرمایشی باید در نظر داشته باشید نکات ایمنی و فنی در زمان نصب می باشد. بی توجهی به این نکات در دراز مدت سبب خسارت زیادی به سیستم خواهد شد.

 

بیشتر بخوانید : تنظیم مشعل هیتر تابشی

 

نکات ضروری در زمان نصب و راه اندازی گرمایشی تابشی

یکی دیگر از نکاتی که در زمان نصب سیستم هیتر تابشی باید در نظر گرفته شود سیستم های برق رسانی به این دستگاه ها می باشد. به خاطر داشته باشید که برق مورد نیاز برای راه اندازی این سیستم گرمایشی چیزی معادل 5/0 آمپر می باشد.

نکات لازم  جهت راه اندازی گرمایش تابشی

 

برای راحتی کار با دستگاه توجه داشته باشید که سوئیچ روشن و خاموش نمودن دستگاه را در کمترین فاصله با دستگاه قرار دهید. این امر می تواند به شما کمک نماید تا در کوتاه ترین زمان ممکن دستگاه را راه اندازی نمایید.

نکته مهم دیگر در زمان نصب سیستم گرمایش تابشی امکان تامین اکسیژن مورد نیاز برای احتراق درونی دستگاه می باشد. به خاطر داشته باشید در فضاهایی که وجود اکسیژن از الزامات محسوب می شود توجه به سیستم های انتقال مواد حاصل از احتراق بسیار مهم می باشد.

برای این منظور بهتر است از فاصله ی 5/1 متری دستگاه لوله هایی جهت انتقال مواد سمی از محیط به فضای خارجی تعبیه شده باشد. اهمیت دادن به این نکات کوچک در زمان استفاده از سیستم های گرمایش تابشی به کاربران اطمینان می دهد که حداکثر ضریب ایمنی در زمان کاربرد این ادوات رعایت شده است.

 

بیشتر بخوانید  : انتقال حرارت بخاری تابشی

 

کاربرد سیستم های گرمایشی

علاوه بر نکات لازم جهت راه اندازی بخاری تابشی باید به این نکته نیز توجه نمود که کاربرد این سیستم های گرمایشی برای کاربران بسیار پرسود می باشد. از جمله مزایایی که می توان در زمان استفاده از این سیستم های گرمایشی مثال زد می توان به تولید حداکثر میزان آلودگی صوتی در محیط اشاره نمود.

این امر در دراز مدت می تواند سبب افزایش کارایی نیروهای تحت امر شما گردد. تولید گرمای فرح بخش در محیط، عدم اشغال فضاهای مفید در مجموعه و راندمان کارایی بالا از جمله مزایای کاربرد این سیستم گرمایشی محسوب می گردد. همانگونه که در متن قید شد نکات لازم جهت راه اندازی هیتر تابشی باید همواره مدنظر کاربران اینگونه سیستم های گرمایشی قرار داشته باشد.

اما در کنار این موارد شما همواره در زمان نصب سیستم هیتر تابشی باید مواردی مانند ارتفاع فضای مورد نظر برای نصب سیستم گرمایش تابشی، توجه به گرمایش محدوده ی مورد نظر شما و در نهایت سرعت و زمان مدنظر برای افزایش دمای محیط را نیز باید در نظر داشته باشیم. توجه به تمامی موارد قید شده در این متن در نهایت شما را به یک انتخاب مطمئن و اصولی سوق خواهد داد.

مقالات مرتبط

نمایش مقاله راهنمای خرید هیتر تابشی
راهنمای خرید هیتر تابشی
پنج شنبه ۱۳ بهمن ۱۴۰۱
نمایش مقاله گرمایش انبار
گرمایش انبار
پنج شنبه ۱۳ بهمن ۱۴۰۱
نمایش مقاله تفاوت هیتر تابشی و هیتر همرفتی چیست؟
تفاوت هیتر تابشی و هیتر همرفتی چیست؟
پنج شنبه ۱۳ بهمن ۱۴۰۱

پیام بگذارید.