گرماسازه شرق

لطفا صبر کنید...

جزییات   

نکات لازم جهت راه اندازی گرمایش تابشی

نکات لازم جهت راه اندازی گرمایش تابشی

با رعایت اصول و نکات لازم جهت راه اندازی گرمایش تابشی شما قادر به بهترین استفاده از این سیستم های گرمایشی در مجموعه های تحت کنترل خود خواهید بود. سیستم گرمایش تابشی با ساختاری مشابه با ستاره ی بزرگ و پر فروغ خورشید به انتقال امواج حرارتی به مناطق تحت پوشش خود میپردازد.

فرایند انتقال حرارت در این سیستم با روش همرفتی انتقال گرما به محیط کاملا متفاوت میباشد. در این روش دستگاه به صورت کاملا مستقیم به تابش امواج حرارتی به اجسامی که در راستای تابش آن واقع شده اند عمل مینماید. برای درک بهتر نحوه عملکرد دستگاه شما میتوانید شرایطی خاصی را در نظر بگیرید.

تصور کنید یک روز بر روی شن های ساحل دراز کشیده اید و تابش مستقیم امواج خورشید را بر سطح پوست خود حس مینمایید. این دستگاه های گرمایشی نیز با روشی کاملا مشابه محیط اطراف خود را گرم مینمایند. این امر از انتقال گرما به بخش هایی از محیط تحت کنترل که نیاز به افزایش دما ندارد جلوگیری میکند.

 

سیستم گرمایش تابشی چیست؟

در ابتدای امر و قبل از بررسی نکات لازم جهت نصب گرمایش تابشی نیاز است تا به صورت کاملا مختصر شما را با این فناوری های گرمایشی آشنا نماییم. اولین نکته در زمان شناخت سیستم گرمایش تابشی روش تامین انرژی برای دستگاه و انتقال آن انرژی به محیط میباشد.

سیستم های گرمایش تابشی انرژی مورد نیاز برای افزایش دما در محیط را از طریق امواج الکترومغناطیسی مادون قرمز تامین مینماید. این وسیله گرمایشی در واقع نقشی در افزایش دمای کلی محیط ایفا نمیکند. بلکه این سیستم گرمایشی با تابش مستقیم حرارت به راستای نصب خود سبب افزایش دما در آن حیطه میشود. این عمل از صرف انرژی فراوان برای افزایش دما در یک محیط یکپارچه به شدت میکاهد.

نکات لازم  جهت راه اندازی گرمایش تابشی

همچنین در روش گرمایش تابشی انرژی به صورت کاملا مدیریت شده به محیط اطراف دستگاه انتقال داده میشود. در این دستگاه ها گاز شهری ماده اصلی تامین انرژی برای دستگاه محسوب میگردد. این گاز بعد از عمل احتراق به صورت امواج الکترومغناطیسی مادون قرمز به سطوح مختلف در محیط نصب آن تابانده میشود. 

 

بیشتر بخوانید :  نگهداری گرمایش تابشی

 

بررسی نکات لازم جهت راه اندازی هیتر تابشی

از مهمترین نکات در زمان نصب و راه اندازی هیتر تابشی انتظارات و کاربرد این وسیله گرمایشی میباشد. به طور عمده باید در نظر داشته باشید که در نحوه ی عمل این وسیله گرمایشی هیچ گونه محدودیتی قید نشده است. در نتیجه کاربران سیستم های گرمایشی قادر به استفاده از این دستگاه در مکان های مختلفی میباشند.

البته بسیاری بر این باورند که بیشترین تاثیر استفاده از این روش گرمایش در مصارف بخش صنعت و خدمات میباشد. گلخانه ها، کارگاه ها، کارخانه ها، سالن های آموزشی و ورزشی و در نهایت بازار ها از عمده مصرف کنندگان این سیستم های گرمایشی محسوب میگردند.

در کنار موارد یاد شده در متن در هنگام نصب این بخاری صنعتی باید به برخی نکات لازم جهت راه اندازی بخاری تابشی نیز توجه نمود. از جمله مواردی که در زمان نصب این سیستم های تابشی بسیار مورد توجه میباشد ارتفاع نصب این سیستم های گرمایشی است.

از آنجا که برای نصب هیتر تابشی اصولا ارتفاع بالایی را در نظر میگیرند حتما در زمان نصب آن تجهیزات لازم برای نصب را فراهم نمایید. دومین نکته ای که در زمان راه اندازی این سیستم گرمایشی باید در نظر داشته باشید نکات ایمنی و فنی در زمان نصب میباشد. بی توجهی به این نکات در دراز مدت سبب خسارت زیادی به سیستم خواهد شد.

 

بیشتر بخوانید : تنظیم مشعل هیتر تابشی

 

نکات ضروری در زمان نصب و راه اندازی گرمایشی تابشی

یکی دیگر از نکاتی که در زمان نصب هیتر تابشی باید در نظر گرفته شود سیستم های برق رسانی به این دستگاه ها میباشد. به خاطر داشته باشید که برق مورد نیاز برای راه اندازی این سیستم گرمایشی چیزی معادل 5/0 آمپر میباشد.

نکات لازم  جهت راه اندازی گرمایش تابشی

 

برای راحتی کار با دستگاه توجه داشته باشید که سوئیچ روشن و خاموش نمودن دستگاه را در کمترین فاصله با دستگاه قرار دهید. این امر میتواند به شما کمک نماید تا در کوتاه ترین زمان ممکن دستگاه را راه اندازی نمایید.

نکته مهم دیگر در زمان نصب سیستم گرمایش تابشی امکان تامین اکسیژن مورد نیاز برای احتراق درونی دستگاه میباشد. به خاطر داشته باشید در فضاهایی که وجود اکسیژن از الزامات محسوب میشود توجه به سیستم های انتقال مواد حاصل از احتراق بسیار مهم میباشد.

برای این منظور بهتر است از فاصله ی 5/1 متری دستگاه لوله هایی جهت انتقال مواد سمی از محیط به فضای خارجی تعبیه شده باشد. اهمیت دادن به این نکات کوچک در زمان استفاده از سیستم های گرمایش تابشی به کاربران اطمینان می دهد که حداکثر ضریب ایمنی در زمان کاربرد این ادوات رعایت شده است.

 

بیشتر بخوانید  : تعمیرات گرمایش تابشی

 

کاربرد سیستم های گرمایشی

علاوه بر نکات لازم جهت راه اندازی بخاری تابشی باید به این نکته نیز توجه نمود که کاربرد این سیستم های گرمایشی برای کاربران بسیار پرسود میباشد. از جمله مزایایی که می توان در زمان استفاده از این سیستم های گرمایشی مثال زد میتوان به تولید حداکثر میزان آلودگی صوتی در محیط اشاره نمود.

این امر در دراز مدت میتواند سبب افزایش کارایی نیروهای تحت امر شما گردد. تولید گرمای فرح بخش در محیط، عدم اشغال فضاهای مفید در مجموعه و راندمان کارایی بالا از جمله مزایای کاربرد این سیستم گرمایشی محسوب میگردد. همانگونه که در متن قید شد نکات لازم جهت نصب هیتر تابشی باید همواره مدنظر کاربران اینگونه سیستم های گرمایشی قرار داشته باشد.

اما در کنار این موارد شما همواره در زمان نصب و راه اندازی هیتر تابشی باید مواردی مانند ارتفاع فضای مورد نظر برای نصب سیستم گرمایش تابشی، توجه به گرمایش محدوده ی مورد نظر شما و در نهایت سرعت و زمان مدنظر برای افزایش دمای محیط را نیز باید در نظر داشته باشیم. توجه به تمامی موارد قید شده در این متن در نهایت شما را به یک انتخاب مطمئن و اصولی سوق خواهد داد.

 


 

سوالات متداول

 

1. برق مورد نیاز برای نصب هیتر تابشی چقدر است؟

 برق مورد نیاز برای راه اندازی و نصب هیتر تابشی چیزی معادل 5/0 آمپر میباشد.

 

2. ارتفاع لازم جهت نصب گرمایش تابشی چقدر است؟

برای نصب گرمایش تابشی باید آن را در ارتفاع بالایی در نظر بگیرید.

 

مقالات مرتبط

نمایش مقاله بخاری تابشی چیست؟ و معرفی انواع بخاری صنعتی
بخاری تابشی چیست؟ و معرفی انواع بخاری صنعتی
چهارشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۲
نمایش مقاله سیستم گرمایشی و تابشی
سیستم گرمایشی و تابشی
سه شنبه ۹ خرداد ۱۴۰۲
نمایش مقاله بخاری تابشی سقفی چه کاربردی دارد؟
بخاری تابشی سقفی چه کاربردی دارد؟
شنبه ۶ خرداد ۱۴۰۲

پیام بگذارید.