گرماسازه شرق

لطفا صبر کنید...

جزییات   

تعمیرات گرمایش تابشی

 تعمیرات گرمایش تابشی

سیستم‌‌های گرمایش تابشی همواره به افراد کمک میکنند تا محیط مورد نظر خود را گرم نگه دارند. ممکن است چنین سیستم‌هایی نیز در شرایط مختلف دچار مشکل شوند و همین امر بحث تعمیرات گرمایش تابشی را به یک موضوع بسیار مهم تبدیل میکند.

معمولاً اکثر مشکلات این سیستم‌ها به دلیل وجود اختلالات یا مشکلات فنی رخ میدهد. به دلیل هزینه بالای خرید این تجهیزات، همواره توصیه میشود که تا حد امکان به جای خرید یک بخاری صنعتی تابشی جدید،‌ اقداماتی در زمینه تعمیر سیستم قبلی صورت بگیرد. تعمیر این سیستم‌ها حتماً باید توسط متخصصین امر صورت بگیرد. در ادامه متن با ما همراه باشید تا اطلاعات مناسبی را در مورد مشکلات مربوط به این سیستم‌ها و نکات مرتبط با تعمیر آن‌ها در اختیارتان قرار دهیم.

 

اجزای سیستم گرمایش تابشی

مهمترین مرحله در خصوص تعمیرات هیتر تابشی، بررسی تمام بخش‌های سیستم است. در واقع میتوان گفت که زمان‌ برترین قسمت تعمیرات نیز همین بخش محسوب میشود. شاید این پرسش برای شما ایجاد شود که در این مرحله دقیقاً‌ چه بخش‌هایی مورد بررسی قرار میگیرند؟ در پاسخ به این پرسش‌ باید به موارد زیر اشاره کنیم:

  • ترموستات
  • دریچه‌ها
  • لوله‌های انتقال سوخت
  • خروجی و ورودی هوا
  • مشعل

 

بیشتر بخوانید : نصب و راه اندازی گرمایش تابشی

 

تعمیرات گرمایش تابشی مستلزم بررسی هر یک از این بخش‌ها به صورت جداگانه است. قطعاتی همچون ترموستات یا دریچه‌ها ممکن است به دلیل کارکرد مداوم سیستم گرمایش تابشی دچار اختلال یا مشکل شوند. معمولاً با تعویض این بخش‌ها میتوان به حل مشکلات رخ داده اقدام کرد. در برخی از موارد، لوله‌های مربوط به انتقال انواع سوخت نیز دچار مشکل تغییر شکل میشوند که خود نیازمند بررسی کاملاً حرفه‌ای است.

تعمیرات اجزای گرمایش تابشی

اگر چه مشعل در بخش درونی دستگاه قرار میگیرد، اما در هر صورت، این امکان وجود دارد که به دلایل مختلف مانند عدم سوخت‌رسانی صحیح یا موارد دیگر دچار مشکل شود. یک تعمیرکار خبره معمولاً در همان مراحل اولیه تعمیرات هیتر تابشی و با استفاده از ابزارآلات کاملاً حرفه‌ای این بخش‌ها را مورد بررسی قرار میدهد و نهایتاً به شما اعلام میکند که مشکل به وجود آمده دقیقاً به کدام بخش از سیستم مربوط است. 

 

لزوم استفاده از متخصصین

تعمیرات گرمایش تابشی یک امر کاملاً‌ تخصصی است. بدون استفاده از متخصصان امر تعمیر این سیستم‌ها تقریباً غیرممکن خواهد بود. توجه داشته باشید که سیستم‌ گرمایش تابشی از مجموعه‌ پیچیده‌ از قطعات مختلف تشکیل شده‌اند. این به آن معنا است که بررسی هر بخش میتواند به یک امر دشوار و بسیار زمان‌بر تبدیل شود. در چنین مواردی، بهترین گزینه استفاده از خدمات متخصصانی است که در این رابطه دارای تجربه بالا هستند.

این افراد با تک به تک قطعات موجود در سیستم‌های گرمایش تابشی آشنا هستند و به همین دلیل، میتوانند جهت حل مشکلات رخ داده کمک شایانی کنند، البته این موضوع تنها در زمانی صحت دارد که به سراغ تعمیرکاران ماهر و مجربی مانند کادر حرفه‌ای مجموعه گرما سرما سازه شرق بروید. در برخی از موارد، به دلیل عدم استفاده از تعمیرکاران مجرب شاهد خراب شدن کامل چنین سیستم‌هایی هستیم.

جهت انتخاب یک شرکت مناسب در زمینه تعمیر بخاری تابشی حتماً باید سابقه و اعتبار مؤسسه مورد نظر را در نظر بگیرید. این امر به شما کمک میکند تا از بین شرکت‌های ارائه‌دهنده چنین خدماتی، بهترین گزینه موجود را برگزینید و از بابت انجام تعمیرات بخاری تابشی به مناسب‌ترین شکل ممکن مطمئن باشید.

 

بیشتر بخوانید :  تنظیم مشعل هیتر تابشی

 

هزینه تعمیرات گرمایش تابشی

هزینه تعمیرات هیتر تابشی به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد. در واقع نمیتوان یک هزینه استاندارد و کلی را جهت استفاده کردن از این خدمات بیان کرد. هر دستگاهی ممکن است با مشکل خاصی روبه‌رو شود و به همین دلیل، باید هزینه تعمیرات به صورت موردی بررسی شود.

از مهم‌ترین فاکتورهایی که در این زمینه باید به آنها اشاره کنیم، مواردی همچون نوع خرابی، نوع قطعه مورد نیاز، تجربه کلی تعمیرکار و ... هستند. هر یک از این موارد به صورت جداگانه روی هزینه نهایی تعمیرات انواع سیستم‌های گرمایش تابشی اثر می‎گذارند و به همین دلیل، باید آنها را به صورت کامل مورد بررسی قرار داد. در واقع، جهت تخمین هزینه کلی باید همه این موارد را در کنار هم قرار داد. بنابراین در نگهداری گرمایش تابشی دقت لازم را داشته باشید.

یک راه عالی برای کاهش هزینه‌های مربوط به این موضوع، استفاده از خدمات مؤسساتی است که سرویس‌های تعمیراتی خود را با قیمتی نازل در اختیار افراد قرار میدهند. این مؤسسات همواره در حال کسب رضایت مشتریان خود هستند و به همین دلیل، جهت تعمیرات گرمایش تابشی معمولاً پایین‌ترین نرخ ممکن را در نظر میگیرند. با انتخاب کردن این مؤسسات دیگر نباید نگرانی خاصی از بابت هزینه‌های مربوط به تعمیر انواع هیتر تابشی داشته باشید.

 تعمیرات گرمایش تابشی

 

مدت زمان مورد نیاز برای تعمیرات گرمایش تابشی

مدت زمان تعمیرات بخاری تابشی به مواردی همچون نوع سیستم، محل قرارگیری سیستم، ابزارآلات مورد نیاز برای تعمیر و حتی نحوه بررسی کلیه قطعات سیستم ارتباط دارد. در برخی از موارد، تنها با یک بازرسی کوتاه و تعویض قطعات جزئی میتوان تعمیرات را به پایان رساند و سیستم مورد نظر را دوباره به راه انداخت.

این در حالی است که در اکثر مواقع، تعمیرکار باید کلیه بخش‌های سیستم‌ گرمایش تابشی را مورد بررسی قرار دهد تا وجود هر گونه اختلال در هر یک از بخش‌های آن مشخص شود؛ بنابراین میتوان گفت که مدت زمان مورد نیاز برای تعمیر چنین سیستم‌هایی میتواند از یک روز الی چندین هفته متغیر باشد. به طبع، استفاده از خدمات شرکت‌های معتبر تعمیرکار یک گزینه مناسب جهت کاهش مدت زمان لازم در این زمینه محسوب میشود.

 

بیشتر بخوانید : راهنمای خرید هیتر تابشی

 

تعمیر یا تعویض، کدام بهتر است؟

پرسشی که امروزه بسیاری از افراد در زمینه تعمیرات گرمایش تابشی با آن روبه‌رو میشوند، مربوط به انتخاب بین تعمیر یا تعویض کلی قطعات است. در مواردی که هزینه‌های ناشی از تعمیر و تعویض تقریباً به هم نزدیک است، انتخاب بین این دو امر کاری دشوار خواهد بود. برای پاسخ به این پرسش باید بگوییم که بهتر است گزینه بهتر را با انجام مشاوره با متخصصین انتخاب کنید.

معمولاً‌ در مواردی که هزینه مربوط به تعمیر یا مدت زمان مورد نیاز برای انجام این کار افزایش می‌یابد، گزینه مناسب‌تر، تعویض کامل قطعه است. در این صورت، از عملکرد بهتر و البته عمر مفید بیشتر قطعه مورد نظر مطمئن‌تر خواهید بود.

چنانچه از لحاظ مالی دچار مشکل خاصی هستید و توانایی خرید محصولات جدید و به‌ روز را ندارید، بهتر است با انجام تعمیرات حرفه‌ای، علاوه بر کاهش هزینه‌ها، دوباره هیتر گرمایش تابشی خود را تبدیل به یک سیستم مناسب با عمکرد مطلوب کنید. در هر صورت، این شما هستید که پس از دریافت اطلاعات در مورد میزان خرابی باید تصمیم نهایی را بگیرید و در زمینه تعمیر یا تعویض قطعه مربوطه گام بردارید.

 

نتیجه گیری

امروزه هیچ‌ فردی نمیتواند اهمیت بسیار بالای استفاده از سیستم‌های گرمایشی را کتمان کند. این محصولات با کارکرد فوق‌العاده خود به یک جزء مهم در صنایع مختلف تبدیل شده‌اند. چنین محصولاتی نیز ممکن است با مشکلات خاصی روبه‌رو شوند.

در چنین شرایطی، تنها راه‌حل ممکن استفاده از خدمات تعمیرات گرمایش تابشی است. با مراجعه به یک مؤسسه مناسب میتوانید در کوتاهترین زمان ممکن سیستم گرمایش تابشی خود را به نحو احسن تعمیر کنید. در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در این رابطه میتوانید با کارشناسان گرما سرما سازه شرق تماس بگیرید تا شما را در این رابطه راهنمایی کنند.

 


 

سوالات متداول 

1. هزینه تعمیر بخاری تابشی چقدر است؟

هزینه تعمیرات بخاری صنعتی تابشی به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد. در واقع نمیتوان یک هزینه استاندارد و کلی را جهت استفاده کردن از این خدمات بیان کرد. هر دستگاهی ممکن است با مشکل خاصی روبه‌رو شود و به همین دلیل، باید هزینه تعمیرات به صورت موردی بررسی شود.

 

2. بعد چه مدت زمانی گرمایش تابشی نیاز به تعمیر دارد؟

مدت زمان تعمیرات بخاری تابشی به مواردی همچون نوع سیستم، محل قرارگیری سیستم، ابزارآلات مورد نیاز برای تعمیر و حتی نحوه بررسی کلیه قطعات سیستم ارتباط دارد.

 

مقالات مرتبط

نمایش مقاله سیستم گرمایش تابشی چیست؟ نکات مهم هنگام خرید آن
سیستم گرمایش تابشی چیست؟ نکات مهم هنگام خرید آن
چهارشنبه ۵ مهر ۱۴۰۲
نمایش مقاله هیتر تابشی چیست؟ کاربرد و مزایای آن
هیتر تابشی چیست؟ کاربرد و مزایای آن
دوشنبه ۳ مهر ۱۴۰۲
نمایش مقاله بخاری تابشی چیست؟ معرفی انواع بخاری صنعتی
بخاری تابشی چیست؟ معرفی انواع بخاری صنعتی
دوشنبه ۳ مهر ۱۴۰۲

پیام بگذارید.