گرماسازه شرق

لطفا صبر کنید...

جزییات   

سیستم گرمایشی و تابشی گلخانه

سیستم گرمایشی و تابشی گلخانه

سیستم گرمایشی و تابشی گلخانه می تواند محیط های جالبی برای رشد و پرورش گیاهان باشند بدان دلیل است که مواد استاندارد گلخانه ای مانند شیشه و پلاستیک در ورود نور و بیرون آمدن گرما بسیار خوب هستند. از آنجا که شیشه و پلاستیک، عایقی ایجاد نمی کنند در شب گرما و دمای محیطی را از دست می دهند و باعث یخ زدگی گیاهان می شود.

چالش اصلی رشد گلخانه ای ایجاد ثبات در این نوسانات دما است و به طور معمول، مردم این کار را با انفجار انرژی از طریق گرمایش گلخانه یا سرمایش گلخانه انجام می دهند. 

اما روش هوشمندانه برای ایجاد یک محیط گلخانه ای پایدار، انرژی اضافی خورشیدی است که در طول روز وارد و ذخیره، و در هوای سرد و شب ها استفاده می شود. همه این استراتژی ها درک و تحقیق می طلبند و هزینه های مقدماتی نیز دارند، اما بازپرداخت از نظر پس انداز رو به رشد و در بلند مدت ارزش زیادی دارد.

گیاهان برای رشد به آب، نور خورشید، و خاک حاصلخیز نیاز دارند اما برای جلوگیری از یخ زدگی به شرایط دمایی ایده آل نیاز دارند. با استفاده از راه حل های مناسب سیستم گرمایش تابشی گلخانه از شرکت گرماسازه شرق می توانید رشد را به حداکثر برسانید و محصولات سالم را در طول سال تضمین کنید.

  

کدام سیستم گرمایشی برای عملکرد شما مناسب است ؟

چندین مورد برای انتخاب شما وجود دارد که هر کدام از آنها مزایای بالقوه و متنوعی را برای شما مشتریان عزیز ارائه می دهند. هوا در داخل محیط گلخانه ها و مراکز پرورش گیاهان باید بدون گرد و غبار و پاکیزه باشد. کوچک ترین آلودگی و گردوغباری می تواند به گیاهان آسیب برساند.

گرمایش تابشی گلخانه و مراکز پرورش گیاهان در فصل های زمستان و پاییز یا در مناطقی که سرد هستند از اهمیت بسیار بالایی برخوردار هستند. 

سیستم گرمایش تابشی گلخانه

 

انواع گرمایش تابشی گلخانه 

 

 • سیستم گرمایشی و تابشی

بخاری تابشی باعث دمای ایده ال برای خاک و ریشه گیاهان می شود و دمای یکسان و کنترل شده ای را در گلخانه ها به وجود می آورد که دما را در سراسر فضای گلخانه یکنواخت و یکسان نگه می دارد.

شرح کالامدلظرفیت حرارتی
سیستم گرمایشی و تابشی 10 متری40L50000
سیستم گرمایشی و تابشی 12 متری50L55000

 

بیشتر بخوانید : بهترین سیستم گرمایشی گلخانه

 

مزایای سیستم گرمایشی و تابشی گلخانه

 1. کم مصرف نسبت به سایر سیستم های گرمایشی از جمله سوخت و برق در گلخانه ها.

 2. اشغال نشدن فضای محیطی و کاری گلخانه.

 3. دمای یکسان و کنترل شده در همه ی بخشهای محیطی گلخانه.

 4. گرما و حرارت یکسان در سراسر فضای گلخانه ای.

 5. با استفاده از این سیستم گرمایشی تابشی گلخانه خاک و ریشه گیاهان به دمای ایده ال خود می رسند.

 6. جلو گیری از بیماری های قارچی در گلخانه ها.

 7. از آسیب دیده گی و یخ زدگی نایلون های گلخانه در زمستان جلوگیری می کند.

 8. دارای 5 سال گارانتی و 10 سال خدمات پس از فروش می باشد.

 9. هزینه ی نصب رایگان.

  

 • کوره هوای گرم (هیتر کابینتی )

کوره هوای گرم (هیتر کابینتی) نوعی بخاری صنعتی که با تولید دما و حرارت بسیار بالا، کاربردی ترین سیستم گرمایشی تابشی گلخانه می باشد که مزیت بسیار زیادی در گلخانه ها دارد. کوره هوای گرم گلخانه با دما و گرمای حرارت بالایی که دارد به همراه سوخت گازوئیلی و گازی و حتی دوگانه می تواند کار کند.

 

مزایای کوره هوای گرم در گلخانه

از مزایای کوره هوای گرم در گلخانه میتوان به این موارد اشاره کرد. کوره های هوای گرم با تولید حرارت و گرمای پاکی که از خود تولید می کند از راه دودکش دستگاه، میزان هوادهی را آزاد می کند و از طریق دودکش و کانال دستگاه به خارج محیط منتقل می کند به همین دلیل از گرما و حرارت پاک این دستگاه برای ایجاد دمای مناسب در گلخانه ها استفاده می شود. 

این سیستم گرمایشی و تابشی گلخانه برای مناطقی که دارای هوای سردسیر می باشند گزینه ی مناسبی برای گرمایش سیستم های گلخانه ای و پرورش گیاهان است. اگر قصد ساخت این نوع هیتر را دارید به مقاله ساخت هیتر گلخانه مراجعه کنید.

دستگاه های کوره هوا گرم (هیتر کابینتی) با حداقل مصرف انرژی برق و حداقل سوخت حداکثر کارکرد خود را برای محیط نشان می دهد که از لحاظ خطراتی همچون برق گرفتگی و آتش سوزی از ایمنی بالایی برخوردار است.

مزایای کوره هوای گرم در گلخانه

انواع کوره هوای گرم برای گلخانه ها 

 • کوره هوای گرم 350.000

 • کوره هوای گرم 250.000

 • کوره هوای گرم 150.000

 

معایب کوره هوای گرم در گلخانه ها 

با وجود فنی که در این کوره می باشد گرد و غبار و ذرات ریز را در محیط افزایش می دهد و با وجود کانال کشی طولانی باعث زیاد شدن پرت دمایی و گرمایی می شود.

 

 

 • فن سیرکوله

فن سیر کوله که عمل تهویه هوا را در گلخانه ها انجام می دهد باعث گردش هوا و رفع آفات در مراکز پرورش گیاهان و گلخانه ها میشود که  15 متر به جلو  و 15 متر به عقب پرش هوا دارد.

(در سالن هایی که در آن پرورش قارچ انجام می شود اگر دما و رطوبت به صورت یکنواخت نباشد به در یک نقطه کم باشد و در یک نقطه بیشتر باشد، قارچ به اندازه کافی رشد نخواهد کرد). اگر قصد استفاده از فن سیرکوله را در گلخانه خود دارید، حتماً مقاله فن سیرکوله گلخانه را بخوانید.

 فن سیر کوله در گلخانه

 

مزایای فن سیر کوله  :

 • دارای یکسال گارانتی
 • نصب و راه اندازی آسان
 • تنظیم کردن دمای مورد نظر گلخانه به صورت یکسان
 • بهبود بخشیدن به دما با استفاده از سیستم های گرمایشی و تایشی
 • جلوگیری از رشد بیماری
 •  CO2 گاز بهتر شدن عمل فتوسنتز در گیاهان و جذب
 • کم شدن رطوبت هوا در فصول سرد و زمستانی
 • کم صدا و زیبا برای گلخانه
 • گردش هوا و تهویه مناسب برای کمتر شدن گردوغبار
 • کم وزن و سبک

 

 • جت هیتر

 هیتر گلخانه ای به وسیله فنی که در پشت خود دارد باعث پرتاب باد و گردش هوا در گلخانه ها می شود مصرف جت هیتر در گلخانه ها 8 متر مربع است و یک جت هیتر 500 متر مربع را در گلخانه گرم می کند. اگر میخواهید بخاری رابرای گلخانه خود انتخاب کنید، بهتر است مقاله بهترین نوع بخاری گلخانه را بخوانید.

گرماتاب گلخانه

انواع جت هیتر :

 • جت هیتر اگزوز دار

 • جت هیتر 100 هزار دو موتوره و تک موتوره

 • جت هیتر 50 هزار باکدار و بدون باک

 • HP جت هیتر

 

نکته : تعداد دستگاه جت هیتر برای گلخانه کمتر است ولی راندمان و خروجی هیتر تابشی بیشتر می باشد.

نکته : خروجی گرما برای جت هیتر 500 متر مربع است و برای گرمایش تابشی 200 متر مربع است.

 

مقالات مرتبط

نمایش مقاله سیستم سرمایش و گرمایش گلخانه
سیستم سرمایش و گرمایش گلخانه
پنج شنبه ۱۰ فروردین ۱۴۰۲
نمایش مقاله تنظیم مشعل هیتر تابشی
تنظیم مشعل هیتر تابشی
دوشنبه ۲۲ اسفند ۱۴۰۱
نمایش مقاله سیستم مه پاش گلخانه
سیستم مه پاش گلخانه
شنبه ۲۰ اسفند ۱۴۰۱

پیام بگذارید.