گرماسازه

لطفا صبر کنید...

جزئیات سیستم گرمایشی و تابشی در رستوران ها و فضای باز کافیشاپ ها

سیستم گرمایشی و تابشی در رستوران ها و فضای باز کافیشاپ ها

سیستم گرمایشی و تابشی در رستوران ها و فضای باز کافیشاپ ها

با فرارسیدن فصل زیبای پاییز گردش در خیابان‌های شهر یکی از تفریحات جذابی به حساب می‌آید که برای مردم شهر بسیار لذت‌بخش است. دیدن خیابان‌های پر از برگ و تنفس در هوای خنک پاییز چیزی است که هرکسی دوست دارد تجربه کند. نشستن در فضای باز یک کافه یا رستوران و نوشیدن یک فنجان چای داغ و یا میل کردن یک وعده غذای دلپذیر می‌تواند لذت پاییز را دوچندان کند.

 اما نکته‌ای که مانع این لذت می‌شود، سردی هوا در برخی از روزهای پاییز و زمستان است که ممکن است موجب رنجش مشتریان کافه‌دارها و رستوران‌دارها شود. اما اگر مشتریان بتوانند بدون احساس سرما در فضای باز بنشینند و از هوا لذت ببرند، قطعاً خاطره‌ای فراموش‌نشدنی برایشان به یادگار می‌ماند.

شما به‌عنوان صاحب یک کافه چه تمهیدی برای جذب مشتریان در فضای باز محیط کارتان اندیشیده‌اید؟ استفاده از گرماتاب در فضای باز می‌تواند به ثبت خاطرات لذت‌بخش مشتریان در کافه و یا رستوران شما کمک شایانی کند. پس برای دانستن اطلاعات بیشتر در مورد این وسیله گرمایشی فضای باز در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

 

سیستم گرمایشی فضای باز رستوران

استفاده از سیستم گرمایشی تابشی در محیط باز متناسب با دکوراسیون

گرماتاب چیست؟

گرماتاب یک سیستم گرم‌کننده است که به روش تابشی باعث گرمای محیط می‌شود. از این وسیله گرمایشی در مرغداری‌ها، سالن‌های صنعتی، گلخانه‌ها، فضای باز کافی‌شاپ‌ها و رستوران‌ها و روف‌گاردن‌ها استفاده می‌شود. این مدل بخاری تابشی در انواع مختلف برای کاربردهای متفاوتی طراحی شده است. 

 انواع گرماتاب:

سیستم گرمایشی و تابشی از نوع لوله‌ای شدت گرم‌کنندگی کمی دارد که گاهی از آن با عنوان گرم‌کننده فشار مثبت هم یاد می‌شود. روش کارکرد این سیستم بدین صورت است که ابتدا در اثر احتراق داخل محفظه مخصوص بخاری، مقداری گاز داغ و پرحرارت تولید شده و درون لوله‌های متصل به سیستم جریان پیدا می‌کنند و حرارت موجود درون لوله‌ها از طریق تابش موجب گرمای محیط می‌شود. در اثر حرارت گاز داغ داخل لوله‌ها، دمای این لوله‌ها تا 1100 درجه افزایش می‌یابد.

در این قبیل سیستم‌های گرمایشی استفاده از یک کانال کوچک باعث خروج هوای داخل لوله‌ها و جایگزینی هوای تازه با آن‌ها می‌شود. همین مسئله باعث شده تا وسیله گرمایشی مناسبی برای سالن‌های سرپوشیده باشد. در واقع این مدل از بخاری‌های تابشی جزو پرفروش‌ترین گرماتاب ‌های موجود در بازار است که برای محیط‌های داخلی استفاده می‌شود.

نوع دیگری از این سیستم‌های گرمایشی، نوع سرامیکی است که خود در نوع برقی و گازی تولید می‌شود. همان‌طور که مشخص است، نوع برقی با الکتریسیته کار می‌کند و نوع گازی آن در اثر احتراق گاز به کار می‌افتد. حرارت و گرمای تولید شده در این‌گونه بخاری‌ها پس از تبدیل ‌شدن به امواج مادون ‌قرمز، در محیط پخش می‌شوند و باعث ایجاد حس گرما می‌شود. وسایل موجود در محیط با جذب این امواج مادون‌ قرمز خود گرم شده و بخشی از امواج را بازتاب می‌کنند تا بقیه وسایل و تجهیزات موجود با جذب آن گرم شوند.

 

هیتر سرامیکی

گرماتاب سرامیکی

از مدل‌های دیگر می‌توان به گرماتاب‌های تابشی زمینی اشاره کرد که این سیستم‌ها هم از جنس سرامیک و هم از جنس فولاد تهیه می‌شوند. بخاری‌های تابشی زمینی بر روی یک ‌پایه نصب می‌شوند. این پایه موجب اتصال آن‌ها به زمین می‌شود. از این مدل گرماتاب می‌توان به‌عنوان سیستم گرمایشی فضای باز استفاده کرد. چرا که در فضای باز معمولاً امکان نصب و وصل کردن سایر سیستم‌ها وجود ندارد. نکته جالب در مورد این‌گونه بخاری‌ها این است که هم به‌ صورت متمرکز و هم به‌ صورت محیطی موجب گرم‌ کردن فضا می‌شوند.

آخرین نوع سیستم‌های گرمایشی تابشی که قصد معرفی آن را داریم، گرماتاب‌های مستقل هستند که درواقع به آن‌ها گرماتاب‌های پرتابل می‌گویند. نحوه کارکرد سیستم‌های گرمایشی پرتابل دقیقاً شبیه سیستم‌های تابشی زمینی است با این تفاوت که این سیستم‌ها را به‌راحتی می‌توان جابه‌جا کرد. شاید همین ویژگی است که موجب شده تا این وسیله بهترین وسیله برای استفاده در فضای باز کافه‌ها و رستوران‌ها باشد.    

 مزایا و معایب سیستم‌های گرمایشی تابشی:

جالب است بدانید این سیستم‌های گرمایشی بیش از آنکه دارای معایب باشند، مزیت‌ها و ویژگی‌های مفیدی برای صاحبان کسب‌وکارها دارند. اولین نکته مهم در حوزه استفاده از این سیستم‌های گرمایشی میزان پایین مصرف برق و گاز نسبت به سایر بخاری‌های موجود در بازار است که همین امر می‌تواند برای کافه‌دارها و رستوران‌دارهایی که در طول ماه باید مخارج سنگینی را برای ارائه خدماتشان بپردازند، بسیار موردتوجه باشد.

دومین مزیت مهم آن‌ها عدم نیاز به یک موتورخانه مرکزی بزرگ است که ممکن است برای محل کار شما دست‌وپاگیر و پردردسر باشد. در ضمن علاوه بر نصب راحت و سریع سیستم‌های تابشی، نگهداری و مراقبت از آن‌ها نیز به‌ سهولت انجام می‌شود.

 و در انتها باید بگوییم انتخاب یک سیستم گرمایشی و تابشی از این مدل، نسبت به سایر گرمازاهای قدیمی‌تر و سنتی‌تر، به میزان قابل‌توجهی در سلامت محیط‌زیست تأثیر دارد. در مورد معایب آن، باید گفت یکی از موارد جدی در دسترس‌ بودن است که در فضای باز کافی‌شاپ و رستوران ممکن است به مشتریان و کودکان آسیب برساند که آن هم با انتخاب دکور مناسب و محلی مختص به آن می‌توان از این خطرات تا حد زیادی جلوگیری نمود.

مورد دیگر این است که برخی از سیستم‌های گرمایشی که با تابش به گرم کردن محیط می‌پردازند، انرژی مورد نیاز خود را برای شروع فرآیند گرمایش از خورشید دریافت می‌کنند. در چنین مواردی این تجهیزات گرمازا در روزهای بارانی و ابری که خورشید پنهان است، ممکن است وظایف خود را به درستی انجام ندهند و در عملکردشان خلل ایجاد شود که قطعا با تدابیر مناسبی می‌توان این مشکل را نیز برطرف نمود. همان‌طور که در ابتدای این پاراگراف اشاره کردیم این تجهیزات تابشی معایب جدی دیگری ندارند.

 

سخن آخر

در انتهای مقاله باید بگوییم حالا که با انواع سیستم‌های گرمایشی آشنا شدید، شما قادر خواهید بود با یک انتخاب هوشمندانه و درست، از فضای باز کافه خود استفاده بهینه‌ای کنید. این انتخاب‌های شما است که برای مشتریان خاطرات فراموش ناشدنی و جذابی را می‌سازد.

پس هرچه زودتر قبل از فرارسیدن پاییز، با توجه ‌به متراژ و نوع دکوراسیون انتخابی‌تان برای محیط خارجی رستوران و کافه، سیستم گرمایشی مناسبی تهیه کنید. این اقدام علاوه بر این‌که نشان‌دهنده خوش‌سلیقه بودن شماست، موجب می‌شود مشتریان زیادی به سمت کسب‌وکار شما روی بیاورند و محیط شما را به‌عنوان یک فضای رمانتیک و دنج در ذهن خود یادآوری کنند.  

 

 

تماس با ما : جهت کسب اطلاعات بیشتر به آدرس https://garmasaze.com/ مراجعه نمائید.